آزمایشگاه مرکزی و غربالگری کودکان غرب گیلان در فومن به بهره برداری رسید همزمان با حماسه‌ نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، آزمایشگاه مرکزی و غربالگری کودکان غرب گیلان در فومن به بهره برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  (وبدا)؛ همزمان با حماسه‌ ۹ دی، روز بصیرت […]

آزمایشگاه مرکزی و غربالگری کودکان غرب گیلان در فومن به بهره برداری رسید

همزمان با حماسه‌ نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، آزمایشگاه مرکزی و غربالگری کودکان غرب گیلان در فومن به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  (وبدا)؛ همزمان با حماسه‌ ۹ دی، روز بصیرت و میثاق  امت با ولایت،   آیین بهره‌برداری از پروژه آزمایشگاه غربالگری نوزادان غرب گیلان،  در شهرستان فومن، با حضور مهندس عباس صابر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، حاج خلیل بهروزی فر نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، دکتر مهرابیان معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،  امام جمعه و  فرماندار فومن، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی و جمعی از مسوولان دانشگاهی و شهرستانی برگزار شد.
در این مراسم،  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخود لازم میدانم از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه از زحمات برادر عزیزمان دکترسالاری رییس دانشگاه صمیمانه تشکر کنم که با اقدامات خوبی که طی دوسال اخیر در زمینه ارتقای بهداشت و درمان استان انجام دادند، این دانشگاه به سطح قابل قبولی رسیده است.
وی ضمن تقدیر از  ایثارگری های مدافعان سلامت در مدیریت بحران کرونا،  افزود: در بحث واکسیناسیون، با تلاش شبانه روزی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی،  استان گیلان رتبه اول کشوری را کسب کرد.
دکتر مهرابیان  نیز با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان  در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا جزو اولین نفراتی بودند که به کرونا مبتلا شدند، ادامه داد: طی دو سال گذشته، ۳۰ تن از کادر بهداشت و  درمان استان،  جان خود را از دست دادند.
وی ضمن تقدیر از  اقدامات خیرخواهانه خانواده مرحوم فیض،  گفت: آزمایشگاه مرکزی و غربالگری کودکان غرب گیلان به همت مهندس مسعود فیض (فرزند حاج محمد فیض سید آبادی) بازسازی  و به جامعه پزشکی شهرستان فومن اهدا شده است.
گفتنی است؛ برای بازسازی و تجهیز  این آزمایشگاه، ۱۵ میلیارد ریال هزینه  شده است که  یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان آن،  توسط خیر سلامت  هزینه شده است.