آقازاده در جمع خبرنگاران؛ 🔷رشت الکتریک را از گرگی نگرفتیم که به گرگی دیگر بسپاریم 🔺 مدیریت شهری رشت باید با ثبات باشد 🔸 در سال‌های اخیر صنعت استان در خواب رفته بود 🔹 باید مافیای خودرو را شناسایی و از بین برد تا شاهد تحول در خودروسازی باشیم عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: سلیقه‌ای […]

آقازاده در جمع خبرنگاران؛

🔷رشت الکتریک را از گرگی نگرفتیم که به گرگی دیگر بسپاریم

🔺 مدیریت شهری رشت باید با ثبات باشد

🔸 در سال‌های اخیر صنعت استان در خواب رفته بود

🔹 باید مافیای خودرو را شناسایی و از بین برد تا شاهد تحول در خودروسازی باشیم

عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: سلیقه‌ای عمل کردن، دور زدن، گریز از قوانین از جمله مشکلاتی است که در اجرای قوانین وجود دارد.
آقازاده افزود: نمایندگان نیز اگر انحراف در اجرای قانون را ببینید و سکوت کنند؛ یعنی شریک این‌عدم اجرای قانون هستند و منافعی دارند. متاسفانه در سال‌های اخیر قوه مجریه قانون را به درستی اجرا نکرد و اسیب‌های زیادی را به جامعه نحمیل کرد.

نماینده رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزی یک فرصت بسیار مناسب برای گیلان است اما متاسفانه نتوانستیم این صنعت مهم را برای استان و کشور بصرفه کنیم.
وی ادامه داد: از بین رفتن عرصه‌های زراعی استان و کمبود آب و تغییر کاربری‌ها از مشکلاتی است که در بخش کشاورزی وجود دارد. برای حفظ و تقویت فرصت کشاورزی باید حمایت‌های لازم در زمینه کشاورزی مانند مکانیزه کردن، افزایش تولید باید انجام شود.

آقازاده در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه در سال‌های اخیر صنعت استان در خواب رفته بود، یادآور شد: چون نمیتوان کشاورزی را توسعه داد، باید به سمت صنایعی برویم که با محیط زیست استان همخوانی داشته باشیم.

وی در مورد راه اندازی کارخانه کمپوست و زباله سوز سراوان نیز گفت: به پسماند و فاضلاب شهری باید توجه شود و این مشکل فقط در شهرستان رشت نیست و همه شهرستان‌های استان با این مورد درگیر هستند.
آقازاده افزود: با منابع آبی که در استان وجود دارد می‌توان ذخایر آب را بیشتر کرد اما نیاز به کار کارشناسی و اجرای پروژه‌های علمی دارد. در حال حاضر ۶۰ درصد از آب‌ها در آب بندان ها ذخیره می‌شود که اگر این مسئله علمی بررسی شود ذخایر آب به اندازه آب سد منجیل خواهیم داشت.