احتکار اقلام خوراکی در يك کارگاه فرمانده انتظامي لاهيجان گفت: ۶۷۶ لیتر روغن، شیره، سرکه و عرقیات احتکار شده از يك كارگاه در اين شهرستان کشف شد. سرهنگ “مجید نیکویی” در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با بيان اينكه احتکار کالا و عدم عرضه آن ضمن لطمه زدن به سیستم تولید و توزیع، فشار […]

احتکار اقلام خوراکی در يك کارگاه
فرمانده انتظامي لاهيجان گفت: ۶۷۶ لیتر روغن، شیره، سرکه و عرقیات احتکار شده از يك كارگاه در اين شهرستان کشف شد.
سرهنگ “مجید نیکویی” در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با بيان اينكه احتکار کالا و عدم عرضه آن ضمن لطمه زدن به سیستم تولید و توزیع، فشار اقتصادی به مردم وارد می‌کند اظهار داشت: پلیس با محتكران برخورد قاطع و قانوني مي‌كند.
وي با بیان اینکه در پي دريافت خبر احتكار روغن خوراکی در یک کارگاه در شهر لاهیجان پيگيري موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از انجام تحقيقات نامحسوس و محرز شدن صحت موضوع، موقعیت دقیق این کارگاه و مالک آن را شناسايي كردند.
فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان اضافه کرد: پس از هماهنگی قضائی در بازرسی از این کارگاه، ۶۷۶ لیتر انواع مواد خوراکی شامل ۳۵۳ لیتر روغن خوراکی، ۲۲۰ لیتر انواع شیره‌های خوراکی، ۴۳ لیتر سرکه سیب و ۶۰ لیتر عرق نعنا کشف شد.
اين مقام انتظامي با اشاره به اینکه متهم ۳۷ در این رابطه با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد ادامه داد: کارشناسان ارزش اين کشفيات را ۳۵۰ میلیون ریال برآورد كردند.
سرهنگ نیکویی در پايان با تاكيد بر اينكه مبارزه با احتكار و قاچاق کالا از اولویت‌های اصلی نيروي انتظامي است و پلیس با قاطعيت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در بازار برخورد می‌کند از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از قاچاق و احتكار كالا يا هرگونه فعاليت مخل نظام اقتصادي، مراتب را از طريق سامانه ۱۱۰ به پليس اعلام كنند.