بیمه کشاورزی با استمرار تولید در بخش کشاورزی به دنبال فراهم نمودن امنیت غذایی در کشور است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار کشاورز تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند، گفت: با توجه به بالا بودن خطرات برای بخش و حوادث از کشاورزان خواست تا نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند

محمدابراهیم حسن نژاد روز جمعه درجریان سفر به لاهیجان  با بیان اینکه همواره دغدغه نظام بیمه کشاورزی حمایت از تولید در این بخش  همسو با سیاست های کلان وزارت جهاد کشاورزی بوده است، گفت: تلاش شده با اجرای برنامه های مدون بخشی از ریسک های مالی تولید در بخش کشاورزی را مدیریت کرده و کشاورزان خسارت دیده را به چرخه تولید بازگرداند.

وی گیلان را یکی از رکن های کشاورزی کشور برشمرد و افزود: بیمه کشاورزی با استمرار تولید در بخش کشاورزی به دنبال فراهم نمودن امنیت غذایی در کشور است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با اشاره به پرداخت غرامت یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومانی به کشاورزان از ابتدای سال زراعی ۹۹ اشاره کرد و گفت: این  مبالغ در بخش های مختلف خسارت دیده اعم از باغبانی، زراعت، دام پروری و طیور پرداخت شد و پیش بینی می گردد که این رقم تا پایان سال جاری به ۲ هزار میلیارد تومان برسد.

حسن نژاد با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی یک مجموعه حمایتی است، گفت: در این طرح دولت ۷۰ درصد حق بیمه پرداخت می کند و این انگیزه ای است که باعث می شود تولید کنندگان به بیمه محصولات خود بپردازند.

لاهیجان شهرستانی کشاورزی و معروف به شهر چای، ابریشم و برنج است و با جمعیتی بالغ بر ۱۶۷ هزار نفر در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) قرار دارد.