گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ در هشتمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر،  دو پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی  در تالش و تاسکوه از توابع ماسال  با حضور مسئولین شهرستانی، امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه، مدیر شبکه بهداشت و درمان  شهرستان و مسئولین اورژانس پیش بیمارستانی گیلان افتتاح شد.  پایگاه  اورژانس […]

گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ در هشتمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر،  دو پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی  در تالش و تاسکوه از توابع ماسال  با حضور مسئولین شهرستانی، امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه، مدیر شبکه بهداشت و درمان  شهرستان و مسئولین اورژانس پیش بیمارستانی گیلان افتتاح شد.

 پایگاه  اورژانس تالش ۲ که به نام شهید مدافع سلامت افشین پاشا پرست مزین شده است، به مساحت ۸۰متر مربع از نظر موقعیت مکانی بین پایگاه های تالش و اسالم قرار گرفته است و با افزوده شدن آن، تعداد پایگاه های منطقه تالش به ۵ پایگاه افزایش می یابد. اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه، ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال می باشد.

همچنین پایگاه اورژانس جاده ای تاسکوه از توابع ماسال، مزین به نام زنده یاد دکتر مهدی فتحی در زمینی به مساحت ۱۲۰ متر مربع  که توسط خیر سلامت، هدایت اله شریفی به اورژانس اهدا و با همت خانواده مرحوم دکتر مهدی فتحی ساخته و  توسط مرکز اورژانس تجهیز شده است، به بهره برداری رسید.

  پایگاه اورژانس تاسکوه با فاصله ۱۰ کیلومتری از پایگاه ماسال در منطقه توریستی ماسال به گیلوان  با تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی گیلان افزوده شد.

 با اضافه شدن این دو پایگاه به اورژانس پیش بیمارستانی گیلان، مناطق تالش و ماسال بیش از پیش آماده امدادرسانی مطلوب تر به بیماران و مصدومان خواهند بود.