افزایش ۲۱ درصدی کشفیات چوب قاچاق در گیلان به گزارش نگاه شمال: فرمانده انتظامي استان از افزایش ۲۱ درصدي کشفیات چوب قاچاق طي ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در گيلان خبر داد. سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با بیان اینکه حفاظت از منابع طبيعي و ملي […]

افزایش ۲۱ درصدی کشفیات چوب قاچاق در گیلان

به گزارش نگاه شمال: فرمانده انتظامي استان از افزایش ۲۱ درصدي کشفیات چوب قاچاق طي ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در گيلان خبر داد.
سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با بیان اینکه حفاظت از منابع طبيعي و ملي يك وظيفه همگاني است، اظهار داشت: در راستای تحقق فرامین و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در خصوص جلوگیری از دست‌اندازی افراد سودجو به منابع طبیعی، طرح‌هایی در این خصوص پیش‌بینی و در سطح استان گیلان اجرا شده است.
وی در تشریح اقدامات یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان طي ۹ گذشته در سطح استان به کشف حدود هزار تن چوب قاچاق اشاره كرد و با اعلام اينكه اين كشفيات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش ۲۱ درصدي داشته، گفت: در اين راستا هزار و ۵۱۳ فقره پرونده تشکیل شد.
فرمانده انتظامي استان گيلان تصريح كرد: در اين خصوص هزار و ۸۵۶ نفر دستگير و به مرجع قضائي معرفي و ۹۲۲ دستگاه خودرو نيز توقيف شده است.
اين مقام انتظامي همچنین در راستای رفع تصرف اراضی ملی از تشکیل هزار و ۶۶۰ فقره پرونده و رفع تصرف ۳۲۹ هکتار خبر داد و بيان داشت: در اجرای ۱۰۷ فقره احکام قضائي، خلع ید ۵۱ هکتار از اراضی نیز صورت گرفت.
سردار ملكي در پايان با تاكيد بر اینکه تمام تلاش مجموعه انتظامی برای برقرای نظم و امنیت در جامعه است، خاطرنشان كرد: امنيت محصول يك فرآيند جمعي است و به عنوان يك ضرورت همه مردم بايد در اين راستا به پليس كمك كنند.