در تداوم اجرای طرح جایگزینی یکهزار کیلومتر از شبکه‌ی فرسوده‌ی سیمی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، هفته‌ی گذشته بیش از ۵۴ هزار مشترک استان گیلان از برق پایدار با اعتباری معادل ۴.۵ میلیارد ریال بهره‌مند شدند. به گزارش  نگاه شمال  این مطلب را مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان عنوان کرد و از […]

در تداوم اجرای طرح جایگزینی یکهزار کیلومتر از شبکه‌ی فرسوده‌ی سیمی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، هفته‌ی گذشته بیش از ۵۴ هزار مشترک استان گیلان از برق پایدار با اعتباری معادل ۴.۵ میلیارد ریال بهره‌مند شدند.
به گزارش  نگاه شمال  این مطلب را مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان عنوان کرد و از اجرای سه هزار و ۲۰۰ متر کابل خودنگهدار در شهرستان شفت و بخش سنگر شهرستان رشت با اعتباری معادل ۴.۵ میلیارد ریال با تلاش ۱۱ اکیپ عملیاتی خبر داد.
روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گزارش داده که دکتر محمداسماعیل هنرمند در این باره گفته است: تامین برق پایدار و مطمئن برای همه‌ی مشترکان، اصلیترین اولویت این شرکت است و در همین راستا نیز برای افزایش پایداری شبکه‌های برق از ابتدای سال گذشته «طرح بزرگ جایگزینی شبکه‌های فرسوده با کابل خودنگهدار» پس از شناسایی نقاط آلوده، حادثه‌خیر و قابل بهبود در استان گیلان آغاز شده و با انجام موفقیت‌آمیز فاز نخست این طرح در سال گذشته، فاز دوم آن با جدیت آغاز شده و هم‌اکنون در دست انجام است.
وی خاطر نشان کرد: این پروژه شامل احداث دو هزار متر شبکه‌ی فرسوده سیمی با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل ۲٫۷ میلیارد ریال در روستای پایین محله چماچای شهرستان شفت و یکهزار و ۲۰۰ متر شبکه‌ی مسی فرسوده در روستای بیجارپس شهرستان سنگر با اعتباری معادل یکهزار و ۸۰۰ میلیون ریال با تلاش ۱۱ اکیپ اجرایی به بهره‌برداری رسیده است.
رئیس هیات مدیره‌ی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در زمینه‌ی مزایای تبدیل شبکه‌ی مسی به کابل خودنگهدار نیز گفت: برکناری شبکه‌های فرسوده و مقاومسازی شبکه، کاهش سرقت شبکه‌های توزیع برق، رفع اتصالات ناشی از شرایط آب و هوایی استان گیلان و جلوگیری از شاخه‌زنی درختان در معرض اتصال به شبکه، افزایش ایمنی هنگام کار روی خطوط و کاهش خسارتها و ضایعات ناشی از برقگرفتگی و همچنین راحتتر بودن فعالیتهای مرتبط با استمرار در ارائه‌ی سرویس به مشترکان از مزایای انجام این پروژه‌ی جهادی است.
دکتر هنرمند گفت: سال گذشته نزدیک به ۴۱ کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی شهرستان شفت با اعتباری معادل ۵۵ میلیارد ریال احداث شد و از آغاز سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز بیش از ۳۲ هزار متر دیگر از شبکه‌های فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتباری نزدیک به ۴۸ میلیارد ریال جایگزین شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان سپس خاطر نشان کرد: سال ۹۹ بیش از ۳۲ کیلومتر شبکه‌ی سیمی و فرسوده در بخش سنگر شهرستان رشت با اعتباری معادل ۴۰ میلیارد ریال با کابل خودنگهدار معاوضه شد و از ابتدای امسال هم تاکنون بیش از ۱۵ هزار متر دیگر از شبکه‌های سیمی فرسوده‌ی این بخش با اعتباری نزدیک به دو هزار و ۳۰۰ میلیون ریال جایگزین شده‌اند.
وی در پایان یادآور شد: در سال ۹۹ و در فاز نخست اجرای این طرح یکهزار کیلومتر شبکه‌ی فرسوده‌ی سیمی در استان گیلان با صرف هزینه‌یی معادل یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به کابل خودنگهدار مجهز شد و فاز دوم نیز برای تبدیل و جایگزینی یکهزار کیلومتر دیگر با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است