امیکرون در کمین واکسن نزده ها/ شناسایی ۸ مورد مبتلا در گیلان دکتر فردین مهرابیان با ابراز نگرانی از آمار ابتلا به سویه امیکرون در استان گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر هشت مورد ابتلا به امیکرون در سطح شهرهای گیلان شناسایی شده است. وی با بیان اینکه احتمال افزایش موارد ابتلا به امیکرون طی روزهای […]

 

امیکرون در کمین واکسن نزده ها/ شناسایی ۸ مورد مبتلا در گیلان

دکتر فردین مهرابیان با ابراز نگرانی از آمار ابتلا به سویه امیکرون در استان گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر هشت مورد ابتلا به امیکرون در سطح شهرهای گیلان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه احتمال افزایش موارد ابتلا به امیکرون طی روزهای آینده زیاد است، افزود: امیکرون در کمین افراد واکسن نزده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از فعالیت بیش از ۴۰۰ مرکز واکسیناسیون در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: مردم علاوه بر توجه به واکسیناسیون به ویژه دز سوم، موازین بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

مهرابیان، با اشاره به اثرگذاری بیش از ۸۰ درصدی دز سوم در پیشگیری از ابتلا به کرونا به ویژه سویه امیکرون، یادآور شد: افراد در صورت ابتلا به کرونا مدت زمان بیماری کمتری را تجربه می کنند.

وی از بستری شدن ۳۹ بیمار جدید کرونایی طی روز گذشته در گیلان خبر داد و گفت: در مجموع ۱۴۰ بیمار کرونایی بستری داریم و ۲۵ نفر بدحال هستند