به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، قراردادی در جهت ساخت دستگاه حذف شیشه از کود کمپوست فی ما بین شرکت کود آلی و دانشگاه گیلان منعقد شد. سعید بشری مدیر عامل شرکت کود آلی گیلان در جلسه انعقاد این قرارداد بیان داشت: یکی از بزرگترین مشکلات استان بحث زباله […]

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، قراردادی در جهت ساخت دستگاه حذف شیشه از کود کمپوست فی ما بین شرکت کود آلی و دانشگاه گیلان منعقد شد.
سعید بشری مدیر عامل شرکت کود آلی گیلان در جلسه انعقاد این قرارداد بیان داشت: یکی از بزرگترین مشکلات استان بحث زباله است که امیدواریم با تحقق بودجه های مناسب در یک بازه زمانی معین بتوانیم این معضل را ساماندهی کنیم.
بشری به پروژه های مهم حوزه پسماند اشاره داشت و افزود: با حمایت ها و پیگیری های مستمر سید محمد احمدی شهردار رشت، شاهد اتفاقات خوبی در راستای حل معضل پسماند خواهیم بود.
وی افزود: همچنین با نگاه ویژه دکتر نوبخت، بخشی از بودجه لازم برای پروژه های ساماندهی پسماند گیلان اختصاص داده شد که پروژه احداث نیروگاه زباله سوز ۶۰۰ تنی، پروژه افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ تن و همچنین اورهال فازهای دیگر از جمله آنها محسوب می شوند که اکنون با سرعت قابل قبولی در حال پیشروی هستند.
مدیر عامل شرکت کود آلی گیلان انعقاد قرارداد با دانشگاه گیلان را مورد اشاره قرارداد و عنوان کرد: یکی از معضلات بزرگ ما ترکیب شیشه با کود بوده که با پیشنهاد ارائه شده توسط دانشگاه گیلان برای ساخت دستگاه حذف شیشه از کود، این معضل مرتفع خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه کسب درآمد بالاتر ، از فروش کود مرغوب از مزایای این دستگاه است، اظهار داشت: خوشبختانه ساخت دستگاه حذف شیشه از کود ما را به این هدف مهم می رساند