معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند تصاعدی ابتلاها و بستری های کرونایی در استان، گفت: در صورت ادامه بی توجهی ها تختی برای پذیرش بیماران نخواهیم داشت. انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت و با اشاره به روند صعودی ابتلاها، اظهار […]

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند تصاعدی ابتلاها و بستری های کرونایی در استان، گفت: در صورت ادامه بی توجهی ها تختی برای پذیرش بیماران نخواهیم داشت.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت و با اشاره به روند صعودی ابتلاها، اظهار کرد: متأسفانه تعداد بیماران رو به افزایش بوده و مجموع بیماران کرونایی گیلان به مرز دو هزار نفر نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه این وضعیت بسیار نگران کننده است، افزود: ادامه این روند ارائه خدمات درمانی را با مشکل مواجه می‌کند همانگونه هم اکنون نیز تنها به بیماران کرونایی ارائه خدمت می‌شود و سایر بیماران در این زمینه با مشکل مواجه هستند.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: بی توجهی و عادی انگاری‌ها مهم‌ترین دلایل افزایش بیماری است.

وی با بیان اینکه رکورد بستری‌های روزانه نیز با بستری ۵۸۸ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته شکسته شده است، افزود: ۲۷۰ بیمار کرونایی نیز بد و تعدادی از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه افزایش تصاعدی بیماران روزانه نشان دهنده بی توجهی شهروندان به توصیه‌های بهداشتی و رعایت دستور العمل ها است، گفت: اگر شهروندان به توصیه‌های توجه نکنند و به دنبال پیشگیری از ابتلاء نباشند تختی برای بستری بیماران جدید نداریم.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های درمانی گیلان محدود است، تأکید کرد: رعایت دستور العمل ها، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها از مهم‌ترین مواردی است که باید از سوی شهروندان رعایت شود.