جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا در گیلان از بازگشت محدودیت های کرونایی به استان خبر داد و گفت: با اوج گیری کرونا و با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا از امروز (شنبه) مشاغل و اصناف به جز گروه اول در اکثر نقاط استان به مدت دو هفته همپای سایر نقاط کشور تعطیل می […]

جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا در گیلان از بازگشت محدودیت های کرونایی به استان خبر داد و گفت: با اوج گیری کرونا و با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا از امروز (شنبه) مشاغل و اصناف به جز گروه اول در اکثر نقاط استان به مدت دو هفته همپای سایر نقاط کشور تعطیل می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی می رشت، محمود قاسم نژاد جمعه شب افزود: در شرایط کنونی به غیر از شهرهای رضوانشهر، ماسال، شفت و سیاهکل که وضعیت نارنجی دارند، همه شهرهای گیلان در وضعیت قرمز بسر می برند.

وی عنوان کرد: بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا این تعطیلی ها از ۲۱ فرورودین ماه به مدت دو هفته در شهرهای قرمز اعمال می شود و به غیر از  مشاغل گروه اول که خدمات آنها برای مردم به طور مستمر ضروری است سایر مشاغل گروه دوم و سوم و چهارم تعطیل هستند.

وی با بیان اینکه اعمال نظارت بر اجرای این محدودیت ها توسط دستگاههای مربوطه به طور جدی انجام می شود، اظهار کرد : کمیته امنیتی، انتظامی ستاد کرونا استان نیز نظارت عالیه بر این امر را برعهده دارد و در صورت تخلف مشاغل مشمول، آنها به مدت دو هفته پلمپ می شوند.

قاسم نژاد درباره نحوه حضور کارکنان ادارات نیز گفت: در شهرهایی با وضعیت قرمز کرونایی دستگاههایی که خدمات ضروری انجام می دهند، می توانند  ظرفیت ۵۰  درصد از کارکنان شان را در اختیار داشته باشند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در  گیلان اضافه کرد: در سایر ادارات  نیز در شهرهایی که وضعیت قرمز دارند یک سوم از کارکنان شان می توانند برای خدمت رسانی به مردم حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: همچنین در شهرهای قرمز برخی از افردی که حفاظت فیزیکی در ادارات و ساختمان ها را عهده دار هستند ، می توانند حضور داشته باشند.

قاسم نژاد افزود : در چهار شهر نارنجی دو گروه شغلی یک و دو می توانند فعالیت داشته باشند و چنانچه شرایط بهبود پیدا کند وضعیت برای اصناف و ادارات با گشایش و رفع محدودیت ها همراه خواهد بود.

وی درباره تردد خودروها باتوجه به وضعیت کرونایی تصریح کرد: ورود خودروها از شهرهای زرد و نارنجی به شهر قرمز ممنوع است؛ ضمن آنکه  از شهر قرمز هم خودروها نمی توانند به شهرهای نارنجی، زرد و آبی تردد داشته باشند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در گیلان خاطر نشان کرد: اگر در شهر قرمز پلاک غیر بومی تردد کند، مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهد شد و در شهرهای نارنجی پلاک های غیر بومی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند