برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان  نگاه شمال:  با حضور دکتر پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استانی و دانشگاهی مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه پزشکی گیلان ، دکتر محمد تقی آشوبی  صبح امروز  (۲۸ دی ماه ) در سالن  اجتماعات  بانک صادرات برگزار […]

برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان

 نگاه شمال:  با حضور دکتر پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استانی و دانشگاهی مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه پزشکی گیلان ، دکتر محمد تقی آشوبی  صبح امروز  (۲۸ دی ماه ) در سالن  اجتماعات  بانک صادرات برگزار شد.
 از نیروهای پاکدست حمایت شود
به گزارش نگاه شمال: دکتر احمدی سراوانی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان  در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه  فرصت کوتاهی که در اختیار ما قرار داده شده ، برای خدمت به مردم است افزود ؛
در کشور ما حفظ اصول و مبانی انقلاب  باید در اولویت باشد و اولین وظیفه ما  در هر سمتی که هستیم حفظ این ارزشهاست .
 وی به تلاشهای پزشکان و پرستاران در ایام کرونا اشاره کرد و گفت ؛  عملکرد این عزیزان در دوران کرونا و همینطور در زمان حاضر ستودنی است.
 احمدی افزود ؛  بیمارستانهای خصوصی استان از شرایط خوبی برخوردار است اما عموم مردم از  بیمارستانهای دولتی استفاده میکنند و متاسفانه  تجهیزات و امکانات  در این بیمارستانها  بسیار محدود بوده و  باید تقویت شود  تا موجب اعتماد مردم شود.
وی تاکید کرد ؛ پسندیده نیست یک بیمار برای جراحی دو الی سه ماه در نوبت جراحی قرار بگیرد.
دکتر بالو در این مراسم ضمن ایراد سخنان کوتاهی از همکاران پرتلاش علوم‌پزشکی طی دوران خدمت خود تشکر کرد
خدمات  در شرق و غرب و مرکز گیلان باید به طور مساوی و عادلانه  تقسیم شود
دکتر محمد تقی آشوبی ضمن آرزوی توفیق برای دولت مردمی آیت الله رئیسی و خیر مقدم به حاضرین گفت ؛
من کارم را در  یک‌ مرکز بهداشت روستایی در روستای کجید در املش آغاز کردم و  بعد مدیر شبکه بهداشت و درمان رودسر شدم.
وی با اشاره به اینکه استان گیلان جزو سالمندترین استان کشور است گفت ؛  رودسر و املش سالمندترین شهر گیلان است و شهرستان املش با آمار ۱۶/۸٪ سالمند، سالمندترین شهرستان کشور است.
.متاسفانه رشد جمعیت در گیلان منفی است و باید برای رفع این مشکل اقدامات عاجل انجام داد و به بحث جوانی جمعیت توجه ویژه داشت و تلاش در این حوزه بی شک تاثیر گذار خواهد بود .
آشوبی گفت ؛ انتظار داریم کسی که از ما حمایت میکند تمام‌ وقت در اختیار ما باشد و برای رفع مشکلات دانشگاه و مشکلات مردم‌ همراه ما باشد.
وی تاکید کرد ؛ بحث بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی جنرال در اولویت کارهای ماست و برای تحقق این‌ مهم نیاز به حمایت داریم‌.
آشوبی در ادامه به تقسیم امکانات در گیلان اشاره کرد  و گفت ؛ ما معتقدیم  خدمات باید در شرق و غرب و مرکز گیلان  به طور مساوی و عادلانه  تقسیم شود و روش های نوین درمان  توسعه باید و بر فعالیتهای کمی و کیفی درمان نظارت مستمر شود.
سرپرست علوم‌پزشکی گیلان به آموزش همگانی در پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر اشاره کرد و به استقرار ،اصلاح و تقویت نظام ارجاع و پزشک خانواده تاکید کرد
وی در پایان با ذکر حدیثی از امام علی گفت ؛
اگر قصد اصلاح مردم را داری از خودت شروع کن زیرا پرداختن تو به کار اصلاح دیگران در حالی که خودت فاسد هستی بزرگترین عیب است
  • نویسنده : سهیلا بی غم