در اولین روز از زمستان ، جلسه کارگروه #جی_نف شهرستان آستانه اشرفیه با حضور #محمدحسین_هوشنگی مدیر کل پست و دبیر کمیته تخصصی نظام ملی استاندارد نشانی استان گیلان ، #خسرو_آرنگ فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه و شهرداران و بخشداران تابعه این شهرستان در فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد .   ❇️مدیر کل پست گیلان در این […]

در اولین روز از زمستان ، جلسه کارگروه #جی_نف شهرستان آستانه اشرفیه با حضور #محمدحسین_هوشنگی مدیر کل پست و دبیر کمیته تخصصی نظام ملی استاندارد نشانی استان گیلان ، #خسرو_آرنگ فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه و شهرداران و بخشداران تابعه این شهرستان در فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد .

 

❇️مدیر کل پست گیلان در این جلسه با بیان اینکه اجرای پروژه ملی جی نف از جمله وظایف حاکمیتی است که بر عهده پست گذاشته شده است ، نامگذاری معابر فاقد نام و پلاک نشانی را دو مؤلفه اصلی اجرای این طرح دانست و خاطر نشان کرد : در گام اول شهرداری ها می بایست ضمن تبادل نقشه و تطبیق اطلاعات با پایگاه داده املاک نسبت به احصاء اطلاعات دقیقی از تعداد معابر فاقد نام اقدام نموده و پس از رفع مغایرت های موجود نسبت به نامگذاری این معابر در شورای نامگذاری شهرداری ها اقدام نمایند .

❇️هوشنگی اختصاص پلاک نشانی و نصب پلاک های کدپستی هوشمند که در برگیرنده اطلاعات جامعی از ملک خواهد بود و در سرشماری ثبتی مبنای سال ۱۴۰۵ نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت را آخرین مرحله از فرآیند اجرایی پروژه ملی جی نف دانست.

❇️وی اتصال الکترونیکی دستگاه های اجرایی و خدمت رسان را در قالب دولت الکترونیک با تکیه بر اطلاعات صحیح امکان و منطبق با نقشه های ژئو کد شده را از دیگر مزایای اجرای طرح ملی جی نف برشمرد و افزود : میزان پراکنندگی و تمرکز جمعیت در مناطق مختلف شهری ، چگونگی تخصیص عادلانه منابع بر اساس نحوه توزیع جمعیت و همچنین توسعه شهری بر مبنای نیازمندهای های موجود از جمله اطلاعات ارزشمندی است که توسط پایگاه داده مکانی در اختیار مدیریت شهری قرار می گیرد .

 

❇️دبیر کارگروه جی نف استان در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از اطلاعات و شاخص هایی که در ممیزی املاک مورد در خواست شهرداری ها است در پایگاه داده املاک وجود دارد اضافه کرد : این اطلاعات می تواند بعنوان ابزاری برای راستی آزمایی پروژه های ممیزی شهرداری های مورد استفاده واقع شود .

❇️فرماندار آستانه اشرفیه در این جلسه با بیان اینکه هر دستگاه به فراخور وظایف خود در سیستم مدیریت شهری مسئولیتی بر عهده دارد ، پروژه ملی جی نف را زیر بنای تشکیل دولت الکترونیک دانست و بر استفاده همه دستگاه های اجرایی از مزایای این پروژه تآکید کرد . وی همچنین از آمادگی فرمانداری آستانه برای تشکیل جلسات کارشناسی به منظور تسریع در اجرای این پروژه ملی در آستانه خبر داد .