☘برگی از خاطرات 🔹به بهانه دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی ▫️۲۳سال پیش آن هنگام که معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بودم با تماس تلفنی سردار زاهدی (فرمانده لشگر قدس گیلان) با سردار حاج قاسم سلیمانی ( فرمانده وقت لشگر ۴۱ ثارالله) عازم کرمان شدم تا تجربیات ایشان و دوستان […]

☘برگی از خاطرات
🔹به بهانه دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی
▫️۲۳سال پیش آن هنگام که معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بودم با تماس تلفنی سردار زاهدی (فرمانده لشگر قدس گیلان) با سردار حاج قاسم سلیمانی ( فرمانده وقت لشگر ۴۱ ثارالله) عازم کرمان شدم تا تجربیات ایشان و دوستان شان را در خصوص برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان و احداث اولین موزه جنگ بررسی نموده و کسب تجربه نمایم.
▫️روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان وعده دیدار با سردار سلیمانی بود، فکر نمی کردم روز عزای امیرالمومنین علی علیه السلام و تعطیل رسمی سر وعده حاضر شود، بهمین خاطر در مهمانسرای لشکر مشغول استراحت بودم که تماس گرفتند حاج قاسم در ستاد لشکر منتظر شماست!!
▫️با اخلاص و محبتی که در ایشان سراغ داشتم، دیدار غیرمنتظره من محقق شد و بیش از دو ساعت و نیم هم طول کشید..سعی کردم از همه زوایای کنگره و موزه جنگ بپرسم و ایشان با حوصله پاسخ می‌دادند و من یادداشت می‌کردم و برادرم حاج مجید ذاتی هم با نوار کاست ضبط می‌کرد، لحظات پایانی ملاقات و مذاکره بود که به ذهنم رسید بپرسم هزینه سنگین برگزاری کنگره خصوصاً ساخت اولین موزه جنگ را از کجا تامین کرده ای؟!
▫️کمی مکث کرد و گفت:
اگر به من می‌گفتند، حاج قاسم! عملیات والفجر هشت در پیش هست ،می‌توانستم بپرسم امکاناتش را چطور باید فراهم کنم؟
گفتم: نه! فرمود: از هرکس که فکر می کنید، کمک گرفتم چون برگزاری این کنگره برایم عملیات والفجر هشت دیگری بود..!!
▫️ آنروز از حاج قاسم تجربیات خوبی کسب کردم و دقت عمل ایشان در تدوین آثار جنگ و جزئیات برنامه های کنگره و احداث منحصر به فرد اولین موزه جنگ در کرمان ستودنی بود.
او می‌فرمود تمام کتبی که از سوی کنگره در رابطه با شهدا منتشر شده یا خواهد شد رو شخصاً مطالعه و بازخوانی می‌کنم تا شاید تحریفی در بیان وقایع جنگ صورت نپذیرد و حق شهیدی ضایع نگردد..
▫️چند سال بعد که تجربه برگزاری چند کنگره دیگر را نیز بدست آورده بودم، سنگ بنای کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان را درپل عراق رشت ( معراج شهدا) با همکاری دوستان خوبم بنا نهادم که خدارو شکر پس از ۱۴ سال تلاش، ثمره و نتیجه این نهال و شجره مقدس را در بهار ۹۵ شاهد بودیم
▫️تقدیر اینچنین رقم خورد که بعد از ۱۸ سال از آن دیدار و ملاقات، سخنران اصلی اجلاسیه کنگره گیلان (۱۴ اردیبهشت ماه ۹۵) خود سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی (فرمانده وقت نیروی قدس سپاه) باشد.
▫️ وقتی حاج قاسم عزیز در سخنرانی میدان شهدای رشت فرمودند:
من کنگره های زیادی را برگزار کردم و در ده‌ها کنگره شرکت یا سخنرانی داشته ام اما کنگره ای به عظمت کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان ندیدم!!
خیلی خوشحال شدم که الحمدالله انتظارات محقق و رضایت ایشان فراهم شده است.
https://t.me/shenasanews

  • نویسنده : حاج حسین داداشی