نگاه شمال :دکتر شمس شفیعی در چهل و سومین جلسه عادی شورای شهر رشت، در قالب تذکری به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و وضعیت بی سر و سامان مطب های پزشکی، خواستار نظارت بیشتر مسئولین دانشگاه بر این موضوع شد. وی با اشاره به ماده ۸۰ قانون شوراها، در خصوص نظارت شورا بر وضعیت […]

نگاه شمال :دکتر شمس شفیعی در چهل و سومین جلسه عادی شورای شهر رشت، در قالب تذکری به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و وضعیت بی سر و سامان مطب های پزشکی، خواستار نظارت بیشتر مسئولین دانشگاه بر این موضوع شد.

وی با اشاره به ماده ۸۰ قانون شوراها، در خصوص نظارت شورا بر وضعیت امور بهداشت و درمان شهر، ضمن قدردانی از پزشکان و کادر درمان خدوم و تلاشگر، اظهار کرد: استقرار تعداد کثیری از پزشکان در حوالی میدان صابرین شهر رشت در ساعات عصر، موجب معطلی و سرگردانی مردم شده و در این منطقه ترافیک شدیدی ایجاد می کند. بیماران برای ساعات طولانی در مطب های پزشکی منتظر می مانند که این موضوع با مدیریت صحیح قابل حل است.

شفیعی با اشاره به عدم استفاده از دستگاه کارتخوان در کلینیک ها و مطب های پزشکی گفت: متاسفانه طبق مشاهدات و گزارش ها برخی پزشکان از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند و این مسأله موجب گرفتاری جدی برای بیماران می شود. از طرفی دیده شده بعضی از همین پزشکان ۶ ماه سال در ایران و نیمه دیگر سال را در خارج از کشور بسر میبرند.

شفیعی با انتقاد از عدم رعایت زمان استاندارد برای معاینه بیماران توسط پزشکان تصریح کرد: زمانی که بسیاری از پزشکان برخلاف قوانین نظام پزشکی برای ویزیت بیمار صرف می کنند، کافی نیست.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مسئول نظارت بر عملکرد مطب‌هاست، گفت: علاوه بر موارد گزارش شده، اکثر آسانسورهای مراکز و موسسات پزشکی در شهر رشت فرسوده و نیازمند تعمیر است. میزان قصور و کاستی ها با توجه به شواهد موجود در برابر میزان خدمتی که ارائه می‌شود، نامطلوب است و نیازمند پیگیری و نظارت جدی مسئولین و متولیان امر است.

شفیعی خواستار پیگیری شورای شهر رشت در خصوص قصور احتمالی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در وظایف نظارتی خود شد و گفت: ما باید بداد مردم برسیم چرا که عملکرد این قبیل از پزشکان موجب سرگردانی مردم شده و به کسی هم‌ پاسخگو نیستند.