فردین مهرابیان ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با ارائه آخرین آمارهای کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: در هفته اخیر شاهد کاهش آمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی بوده‌ایم. وی با تأکید بر اینکه این به معنای پایان کرونا و عادی شدن شرایط نیست، افزود: کرونا نشان داده در سایه عادی انگاری‌ها و عدم توجه […]

فردین مهرابیان ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با ارائه آخرین آمارهای کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: در هفته اخیر شاهد کاهش آمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه این به معنای پایان کرونا و عادی شدن شرایط نیست، افزود: کرونا نشان داده در سایه عادی انگاری‌ها و عدم توجه به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دوباره اوج می‌گیرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تعداد بستری‌های روزانه کرونا در استان بعد از روزها دو رقمی شده است، گفت: در شبانه روز گذشته ۸۸ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه با بستری این تعداد بیمار جدید مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان به ۴۶۹ نفر رسید که در مقایسه با روزهای گذشته روند کاهشی دارد، اضافه کرد: متأسفانه حال ۹۱ بیمار وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

مهرابیان با اشاره به اینکه علاوه بر این تعداد، حال ۹۳ بیمار دیگر بد است، تأکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و توجه به تکمیل نوبت‌های واکسیناسیون بسیار مهم و حائز اهمیت است.