💢تلاش کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تعطیلات نوروزی 💎 کارشناسان نظارتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای برنامه های تشدید نظارت نوروزی سازمان غذا و دارو و نظارت بر عملکرد واحدهایی که مسئولیت نگهداری کالاهای اساسی در منطقه آزاد و گمرک را بر عهده دارند […]

 

💢تلاش کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تعطیلات نوروزی

💎 کارشناسان نظارتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای برنامه های تشدید نظارت نوروزی سازمان غذا و دارو و نظارت بر عملکرد واحدهایی که مسئولیت نگهداری کالاهای اساسی در منطقه آزاد و گمرک را بر عهده دارند ، از مخازن کالاهای استراتژیک ( روغن ، گندم ، جو و ذرت) در منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.
صدور مجوزهای ترخیص و مصرف کالاهای اساسی زیر نظر معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام می گیرد.

💎کارشناسان نظارتی واحد تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور بررسی تجهیزات پزشکی و اقلام حفاظت فردی ، از بخش های اورژانس و بستری بیماران حاد تنفسی بیمارستان ها ی گیلان بازدید به عمل آوردند. در این بازدیدها دستگاه های اکسیژن ساز (به لحاظ فشار و خلوص اکسیژن و تجهیزات حفاظت فردی ) مورد بازرسی قرار گرفت.

💎تیم بازرسی متشکل از ، کارشناسان اداره نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل و فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور پایش کیفیت ارائه خدمات دارویی به شهروندان و مسافران در ایام نوروز، رعایت تعرفه های مصوب، زنجیره توزیع،فرآورده های طبیعی،سنتی و شیرخشک موجود در داروخانه ها، بررسی وضعیت حضور مسئولان فنی و پایش ساعات کاری از داروخانه های استان گیلان بازدید بعمل آوردند.

لازم به ذکر است ؛ پایش وضعیت دارویی به ویژه وضعیت موجودی داروهای استراتژیک و داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی و همچنین پیگیری کمبودها و نیازهای دارویی، از دیگر موارد مورد توجه بازرسان بود.

@negahshomalir