پس از بهره‌برداری از خوابگاه ۳۲ میلیارد تومانی شهید سلیمانی، دومین خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ارزش ۷۵ میلیارد تومان ویژه پسران توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ارتباط تصویری افتتاح و به بهره‌برداری رسید. عصر امروز دومین خوابگاه خریداری شده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت ارتباط تصویری […]

پس از بهره‌برداری از خوابگاه ۳۲ میلیارد تومانی شهید سلیمانی، دومین خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ارزش ۷۵ میلیارد تومان ویژه پسران توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ارتباط تصویری افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

عصر امروز دومین خوابگاه خریداری شده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت ارتباط تصویری توسط دکتر عین الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین و جمعی از مدیران ستادی دانشگاه افتتاح و رسماً به بهره‌برداری رسید.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوابگاه دانشجویی ارشاد به عنوان دومین خوابگاه دانشجویی پس از خرید خوابگاه شهید سپهبد سردار سلیمانی در سال جاری با تأمین اعتبار از محل دریافت وام صندوق رفاه دانشجویان و درآمدهای دانشگاه خریداری شده است.

به گفته وی، دانشگاه علوم پزشکی گیلان مجموعا برای خرید و تجهیز این دو خوابگاه‌دانشجویی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با خرید خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی و خوابگاه ارشاد درصد امکانات خوابگاهی دانشجویان از ۲۲ درصد به ۲۸ درصد افزایش یافته، گفت: در حال حاضر سرانه خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۱۳.۴۸ متر مربع به ۱۴.۶۶ متر مربع افزایش یافته است.

به گفته دکتر سالاری، خوابگاه دانشجویی پسرانه ارشاد در هفت طبقه شامل پنج طبقه مسکونی، زیرزمین، پارکینگ و پشت بام به همراه فضای سبز با اعتبار  ۷۵ میلیارد ریال خریداری و تجهیز شده است.

 خوابگاه دانشجویی پسرانه ارشاد دارای ۲۷ واحد مسکونی یک، دو و سه خواب بوده که ظرفیت اسکان بیش از ۳۰۰ نفر دانشجو را دارد.

مساحت زمین خوابگاه دانشجویی پسرانه ارشاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۸۵۰ مترمربع، متراژ طبقات مسکونی آن چهار هزار و ۳۰۰ مترمربع و متراژ کل آن نیز چهار هزار و ۷۰۰  متر مربع است.

 از مهمترین ویژگی‌های شاخص خوابگاه دانشجویی پسرانه ارشاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دسترسی آسان به مراکز مهم ورزشی، رفاهی و خدماتی، پارکینگ اختصاصی جهت پارک خودروهای دانشجویان و همچنین نزدیکی به فروشگاه های بزرگ است.

خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی نیز با اعتبار بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان خریداری و با اعتبار پنج میلیارد تومانی تجهیز شده که مساحت این خوابگاه سه هزار و ۲۵۰ متر مربع و همچنین ظرفیت اسکان آن حدود ۲۵۰ نفر از دانشجویان است.

گفتنی است همزمان با افتتاح رسمی خوابگاه دانشجویی ارشاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هفت طرح خوابگاهی و اماکن دانشجویی دیگر در تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور افتتاح شدند.

در حاشیه این آئین، از پویش ملی «سخاوت» با هدف ساخت، بازسازی و تجهیز خوابگاه دانشجویی با مشارکت خیران نیز رونمایی شد.