معصومه نوبخت در گفتگوی تلفنی با خبرنگار صدا و سیما گفت: از اسفند پارسال تاکنون ، ۳ هزار و ۵۵۹ معلول و خانوار دارای معلولِ نشان دار در سامانه نهضت ملی مسکن در گیلان ثبت نام کرده اند که از این تعداد هزار و ۳۸۸ متقاضی برای دریافت مسکن ملی واجد شرایطند.   وی از […]

معصومه نوبخت در گفتگوی تلفنی با خبرنگار صدا و سیما گفت: از اسفند پارسال تاکنون ، ۳ هزار و ۵۵۹ معلول و خانوار دارای معلولِ نشان دار در سامانه نهضت ملی مسکن در گیلان ثبت نام کرده اند که از این تعداد هزار و ۳۸۸ متقاضی برای دریافت مسکن ملی واجد شرایطند.

 

وی از تایید نهایی پرونده ۳۳۶ مددجوی معلول بهزیستی گیلان خبر داد و افزود: ساخت مسکن ملی برای ۸۵ متقاضی مددجو از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ نفر هم با همکاری راه و شهرسازی گیلان آغاز شد.

معاون هماهنگی و مراکز غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی گیلان گفت: ساخت مسکن برای ۳۲ معلول و یا خانوار دارای معلول مددجوی بهزیستی استان از مدتی قبل در شهرستان‌های رشت، آستانه اشرفیه، لنگرود و آستارا با کمک بلاعوض ۵۰ میلیون تومانی بهزیستی کشور برای هر مددجو و تامین زمین آغاز شده است.

 

معصومه نوبخت با اشاره به اولویت شروع ساخت مسکن ملی برای ۱۵۷ مددجوی دیگر بهزیستی گیلان، افزود: قرار است ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن معلولان مددجوی بهزیستی از سوی سازمان بهزیستی پرداخت شود.

 

وی با بیان اینکه سهم آورده‌ی هر متقاضی ۴۰ میلیون تومان است، اضافه کرد: به مددجویان معلول تحت پوشش تا سقف ۵۵۰ میلیون تومان، با بهره ۴ درصد تسهیلات پرداخت می‌شود.