محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از بروز خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به شبکه های توزیع برق گیلان در پی وزش تند بادباد شدید در ۷۲ ساعت گذشته خبرداد. وی افزود: تغيير شرايط جوي و وزش باد گرم بسيار شديد که از ظهر پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ با سرعت کم سابقه ۵۴ […]

محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از بروز خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به شبکه های توزیع برق گیلان در پی وزش تند بادباد شدید در ۷۲ ساعت گذشته خبرداد.

وی افزود: تغيير شرايط جوي و وزش باد گرم بسيار شديد که از ظهر پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ با سرعت کم سابقه ۵۴ تا ۱۳۲ كيلومتر بر ساعت مناطق مختلف سراسر استان را درنورديد، موجب سقوط سقف بسیاری از ساختمانها، سقوط درختان از فواصل دور دست و همچنین افتادن اجسام خارجی بر روی شبکه های توزیع برق گیلان شد.

 رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن تشکر از صبر و شکیبائی هم استانی های عزیز افزود: پس از وقوع این تند باد و طوفان  شدید بلافاصله عملیات اصلاح ، ترمیم و رفع ناپایداری شبکه ها و تاسیسات آسیب دیده آغاز و با اقدامات و عملیات ضربتی ،از طولانی شدن قطع برق شهروندان و مشترکین جلوگیری شد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به تلاش نيروهاي عملياتي توزیع برق و با استفاده از ظرفيت پيمانكاران منطقه (جمعاً ۸۴ اکیپ عملیاتی) ناپایداری های موصوف بطور کامل برطرف شده است .

محمد اسماعیل هنرمند اظهار داشت: تاکنون برآوردها حاکی از واردن آمدن خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به شبکه ها و تاسیسات توزیع برق گیلان است که امید است با جبران مبلغ مذکور از سوی مراجع ذی ربط، خدمت رسانی به مردم شریف استان دچار اختلال نشود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان در انتها گفت: یکی از راههای بسیار آسان و سریع ارتباط مشترکین با شرکت توزیع برق در زمان بحران ، بهره مندی از سامانه جامع برق ایران (اپلیکیشن برق من) می باشد که مشترکین میتوانند از طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و یا کافه بازار آن را دریافت و نصب نمایند.