در استانه سالروز شهادت شهید حسین پور شلمانی استاندار گیلان با خانواده  فرمانده شهید مدافع حرم دیدار کرد استاندار گیلان در آستانه سالروز شهادت فرمانده گیلانی و نابغه جبهه مقاومت، شهید مرتضی حسین پور شلمانی با خانواده این شهید والامقام مدافع حرم در زادگاهش شهر شلمان دیدار کرد. دکتر عباسی  استاندار گیلان در این دیدار […]

در استانه سالروز شهادت شهید حسین پور شلمانی استاندار گیلان با خانواده  فرمانده شهید مدافع حرم دیدار کرد
استاندار گیلان در آستانه سالروز شهادت فرمانده گیلانی و نابغه جبهه مقاومت، شهید مرتضی حسین پور شلمانی با خانواده این شهید والامقام مدافع حرم در زادگاهش شهر شلمان دیدار کرد.
دکتر عباسی  استاندار گیلان در این دیدار ضمن  تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، یاد و خاطره شهدای گرانقدر  مدافع حرم، سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید مرتضی حسین پور شلمانی را گرامی داشت .
استاندار  گیلان گفت ;  شهید حسین پور که  در نزد  مدافعان حرم  به حسین قمی معروف بود  همچون ابوالفضل برای سردار بزرگ  حاج قاسم و علمدار ولایت بود  .
 استاندار  در ادامه  از  پدر و مادر این شهید گرانقدر  تقاضا کرد برای اعتلای همیشگی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران دعا کنند.
وی  ضمن ابراز خرسندی از اینکه در جایی ایستاده که قبل از او  قدمگاه سردار دلها شهید سلیمانی بوده افزود ;ما  امروز  مهمان شهدا هستیم و این فرصتی ارزشمند برای ماست .
دکتر عباسی  تاکید کرد ما همیشه  وامدار  فداکاری‌های شهدا بخصوص شهیدان مدافع حرم  هستیم . شهیدان در دفاع از اسلام، اعتقادات و ارزش‌ها جنگیدند و  تمامی انان حامی ولایت و نهضت عاشورایی بودند.
وی ادامه داد: شهدا همچون سردار دلها در زمان حیات و زندگی دنیوی، آسمانی زیستند و با بصیرت و آگاهی کامل در محضر خداوند منان بودند.
استاندار گیلان. در این دیدار  شهدا را سند زنده نظام اسلامی و معیار استقامت و پایداری دانست و  افزود :  ما باید به درستی به وصایای شهیدان ماه عمل کنیم  و صیانت و پیروی از ولایت فقیه و ارزش‌های دینی وظیفه تک تک ماست .
نماینده عالی دولت در گیلان  با  نگاهی دقیق به  سجایای اخلاقی شهید حسین  و نقش و  جایگاه ویژه ای که در پیشگاه سردار دلها داشت , گفت: باید شرایطی فراهم شود تا  ابعاد شخصیتی شهید حسین قمی ، به درستی به همگان  شناسانده شود.
استاندار گیلان  یادواره شهید قمی با حضور سردار دلها را بینظیر  عنوان کرد و گفت امسال نیز برای هرچه باشکوه تر برگزارشدن مراسم بزرگداشت شهید حسین پور از هیچ تلاشی مضایقه  نخواهیم  کرد.
 گفتنی ست مراسم پنجمین سالروز شهادت شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور شلمانی با سخنرانی یکی از فرماندهان جبهه مقاومت روز یکشنبه شانزدهم مرداد ساعت ۱۸ در شلمان شهرستان لنگرود با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
درباره شهید مرتضی حسین پور سلمانی معروف به حسین قمی بیشتر بدانیم .
شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی معروف به حسین قمی از فرماندهان بزرگ مدافع حرم  و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه  بود.
‌این شهید  بزرگوار در سال ۱۳۹۷ از سوی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان شهید نمونه کشوری انتخاب شد.
او در ۳۰ شهریور سال ۱۳۶۴ به دنیا آمد. در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه ساوه قبول شد اما وارد دانشکده امام علی  شد و سپس در سال ۱۳۸۳ وارد سپاه پاسداران شد و  در دانشکده افسری دوره آموزشی را گذراند.
او از سال ۱۳۹۲ در مناطق درگیری در عراق و سوریه حضور داشت و از فرماندهان محورهای عملیاتی «غوطه شرقی» دمشق در سال ۱۳۹۲ بود. سال ۱۳۹۳ با ورود داعش  به عراق، وی به  عراق اعزام شد و جزو اولین افرادی بود که به همراه سردار قاسم سلیمانی  در پدافند بغداد – سامرا مشارکت داشت.
او در فرماندهی عملیات شکستن حلقه محاصره بلد-سامرا نقش داشت. مرتضی حسین پور شلمانی در طول این دوران  شش بار مجروح شد.در بیان رشادت‌های این شهید بزرگوار  باید گفت  وی  فرماندهی چندین  پایگاه نظامی در کشور عراق را به عهده  داشت و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه  بود . شهید حسین پور همچنین  فرمانده شهید محسن حججی   نیز بود که در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۶  جریان فرماندهی نیروهای عراقی کشته شد.
سردار شهید مرتضی حسین‌پور  شلمانی معروف به حسین قمی در شانزدهم مرداد ۱۳۹۶ در  سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
سهیلا بی غم