در یازدهمبن روز از مرداد ،  و در راستای حمایت از فرهنگ ، افتتاح پروژه میدان فرهنگ و المان کتاب اثر اکبر خیرخواه با حضور حمیدرضایی فرماندارشهرستان آستانه اشرفیه،حجت الاسلام والمسلمین امیدی امام جمعه بندرکیاشهر، علیرضا مسچیان بخشداربندرکیاشهر ،عبدالرضا سلیمانی شهرداربندرکیاشهر و اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین نویسنده  کتاب «با سپیدرود به بندر کیاشهر» […]

در یازدهمبن روز از مرداد ،  و در راستای حمایت از فرهنگ ، افتتاح پروژه میدان فرهنگ و المان کتاب اثر اکبر خیرخواه با حضور حمیدرضایی فرماندارشهرستان آستانه اشرفیه،حجت الاسلام والمسلمین امیدی امام جمعه بندرکیاشهر، علیرضا مسچیان بخشداربندرکیاشهر ،عبدالرضا سلیمانی شهرداربندرکیاشهر و اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین نویسنده  کتاب «با سپیدرود به بندر کیاشهر» جنب کتابخانه ۲۲ بهمن بندرکیاشهر انجام  شد.

به گزارش نگاه شمال  ، دکتر  عبدالرضا سلیمانی شهردار بندر کیاشهر  در ابتدای این مراسم گفت ؛  احداث میدان و المان کتاب از جمله مصوبات شورای کتابخانه ها بوده  است .

وی تاکید کرد: با تصمیم و رایزنی میدان کتاب جنب کتابخانه ۲۲ بهمن با المان اثر فرهیخته اکبر خیرخواه با عنوان با سپیدرود بندر کیاشهر احداث شد .

دکتر سلیمانی افتتاح این پروژه را حاصل تلاش  و کوشش شبانه روزی کارکنان شهرداری بندر کیاشهر عنوان کرد و یاداور شد  این پروژه طی مدت زمان کوتاهی با تلاش جهادی کارکنان و پیمانکاران به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده است .

 

‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌

نویسنده کتاب ،اکبر خیرخواه حسن کیاده ،سال ۱۳۱۷شمسی درمیان محله کیاشهر زاده شد

بعد از دریافت دیپلم،از سال ۱۳۴۲ به آموزگاری پرداخت و مدتی مدیر دبستان بود.بعد از دریافت لیسانس از دانشگاه تبریز درسال ۱۳۵۲ ریاست دبیرستان مهرداد کیاشهر را به عهده گرفت.سال ۱۳۵۵به خواست انجمن شهر ،شهردار بندر کیاشهر شد.
بعد از انقلاب اسلامی به رشت آمد و در دبیرستان های ناحیه ۲رشت به تدریس پرداخت و درسال ۱۳۷۳به بازنشستگی نایل آمد.
نگارش راقبل از انقلاب آغاز کرد ولی کارمرتب نویسندگی را از سال۱۳۶۹با روزنامه کادح رشت شروع کرد.دربهمن ۱۳۸۳ اولین مقاله طنز او در روزنامه آفتاب یزد تهران به چاپ رسید که تاریخ آبان ۱۳۸۵به تناوب ادامه داشت .

درسال ۱۳۸۹کتاب بندر کیاشهر و نگاهی به سفید رود ودرسال ۱۳۹۱ از این نویسنده کتاب طنز اجتماعی «بدبخت شدیم از خوشبختی» و کتاب قایق شکسته درسال ۱۳۹۲انتشار یافت.

استاد اکبر خیرخواه حسن کیاده نیز در ادامه این مراسم  ضمن تقدیر از  دکتر سلیمانی شهردار کیاشهر از تلاشهای ایشان در جهت حمایت از فرهنگ این دیار تشکر کرد و یادآور شد . در سال گذشته نیز شهردار محترم  از جامعه  نویسندگان کیاشهر قدردانی کرده بود و این کار  ارزشمند برای ما بسیار خوشایند بود .‌