سی امین جلسه صحن شورا ؛ شهردار رشت : حل معضل مشاغل پرترافیک با الگوبرداری از شهرهای موفق شهردار رشت از رشد چشمگیر درصد تحقق بودجه شهرداری در چهار ماهه اخیر خبر داد و گفت: شهرداری رشت برای حل معضل ترافیک با الگوبرداری از شهرهای موفق، علاوه بر تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، احداث […]

سی امین جلسه صحن شورا ؛ شهردار رشت :
حل معضل مشاغل پرترافیک با الگوبرداری از شهرهای موفق

شهردار رشت از رشد چشمگیر درصد تحقق بودجه شهرداری در چهار ماهه اخیر خبر داد و گفت: شهرداری رشت برای حل معضل ترافیک با الگوبرداری از شهرهای موفق، علاوه بر تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، احداث پارکینگ‌‌ و تسریع در عملیات بازگشایی‌ها را در اولویت قرار داده است.

سید امیر حسین علوی شهردار رشت در سی امین جلسه صحن شورا اظهار داشت: با توجه به اینکه بحث دقت در عزل و نصب‌ها و به تبع آن خروجی عملکردها برای شورا حائز اهمیت بود، از همان روز اول سعی کردیم در چهارچوب حفظ منافع شهر و ایجاد یک سازمان قوی تصمیم بگیریم.

شهردار رشت با بیان اینکه به علت وجود برخی حساسیتها روند رفع برخی از نقاط بحرانی جاده تهران با همکاری راهداری و سازمان عمران از دیروز شروع شده است، تصریح کرد: در بخش عمرانی هم امروز فرآیند بازگشایی پاکات چند مناقصه از جمله پروژه رفیوژ میانی جاده تهران حدفاصل آرامستان تا میدان گیل انجام شد.

سید امیر حسین علوی از تعیین تکلیف کلیه مناقصات پروژه‌های فضای سبز، رفت و روب، کارهای عمرانی و خدماتی خبر داد و ضمن تشکر از مدیران و پیمانکاران شهرداری رشت گفت: برای سال ۱۴۰۱ و با کمک شورای شهر بیش از هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی پیش بینی کردیم و مطالعات پروژه‌های متوقف شده را به پایان رساندیم تا بتوانیم کارهای به زمین مانده شهر را حل و فصل نماییم.

وی با بیان اینکه درصد تحقق بودجه در همین چهار ماه اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته است از عزم شهرداری رشت برای تحقق بودجه سالانه برای نخستین بار در سالیان اخیر خبر داد و تصریح کرد: در حوزه انتصابات تلاش کردیم، فارغ از نگاههای فردی تصمیم بگیریم و افراد را بر اساس شایستگی هایشان انتخاب نماییم.

شهردار رشت به موضوع پل‌های عابر پیاده شهر و نواقص متعددی که در قراردادهای این سازه‌ها وجود دارد، اشاره نمود و اضافه کرد:‌ ما هم قبول داریم که وضعیت پل‌های مکانیزه‌ای مانند پل جانبازان ایده‌آل نیست اما با پیگیریهایی که انجام دادیم، شرایطشان نسبتا بهبود پیدا کرده و پله‌های برقی آنها هم فعال است.

علوی فسخ قرارداد یا پرداخت خسارت توسط پیمانکاران را دو راهکار شهرداری برای ساماندهی پل‌های عابر پیاده ذکر کرد و افزود: بنای ما این است که به جای افزودن بار مشکلات و بازگشایی پرونده‌های متعدد قضایی چالش‌های حوزه پل‌های عابر پیاده شهر رشت را به نوعی دیگر حل و فصل کنیم.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه شهرداری راهکار مدیریت شرایط را در حوزه ممیزی در پیش گرفته است، ابراز داشت: تیم فنی شهرداری رشت معتقد است، نرم‌افزار ممیزی شرکت طرف قرارداد عملکرد بهتری نسبت به نرم افزار سایر شرکتها دارد، از سویی قطعا حل و فصل این قرارداد هم به نفع شهرداری رشت و هم به نفع طرف مقابل قرارداد است که برای حفظ برند و اعتبار خود نسبت به اجرای پروژه ممیزی اقدام نماید.

علوی استعانت از شورا برای ورود به موضوع پروژه ممیزی و برگزاری جلسه کارشناسی را اقدام دیگر شهرداری رشت برای حل این معضل اعلام کرد و گفت: شهرداری رشت تمام اخطارهای قانونی را حتی در دوره حضور بنده به شرکت طرف قرارداد پروژه ممیزی ابلاغ کرده است. بنابراین ما در اجرای قانون و مفاد آن کوتاهی نکردیم.

وی ادامه داد: در صورت فسخ قرارداد پروژه ممیزی غیر از دعوای حقوقی مجبور خواهیم شد با شرکت دیگری قرارداد منعقد کنیم که قطعا روند آن به ویژه در بخش مناقصه و نقشه برداری هوایی بسیار طولانی خواهد شد.

شهردار رشت افزایش ظرفیت لجستیک شهرداری را اقدامی اثربخش دانست و خاطر نشان کرد: برای حل و فصل برخی از معضلات و مشکلاتی که در شهر رشت داریم و دائما به ما تحمیل شده، نیاز به صرف زمان بیشتری داریم اما با این حال از تمام توان و بضاعتمان برای عبور از چالشها استفاده می‌کنیم