در نود و نهمین جلسه کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی رشت مطرح شد: منطقه ۴ شهرداری رشت، پیشرو در تحقق بودجه پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲   نگاه شمال ؛ رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر رشت در جلسه این هفته با تاکید بر توجه مدیریت شهری به نیروهای انسانی شاغل در […]

در نود و نهمین جلسه کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی رشت مطرح شد:

منطقه ۴ شهرداری رشت، پیشرو در تحقق بودجه پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲

 

نگاه شمال ؛ رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر رشت در جلسه این هفته با تاکید بر توجه مدیریت شهری به نیروهای انسانی شاغل در مجموعه شورا و شهرداری، اعلام کرد: در پنج ماهه طی شده از سال جاری منطقه چهار شهرداری رشت با تحقق ۸۱ درصدی بودجه پیش بینی شده، موفق ترین عملکرد مالی و بودجه ای در مناطق را داشته است.

 

دکتر شمس شفیعی در این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون، مدیران و معاونت های مالی مناطق، مسئولان مالی شهرداری و نماینده شرکت حسابرسی مالی شهرداری برگزار شد، اعلام کرد: طبق آمار و پاورپوینت های تنظیم شده در پنج منطقه و شهرداری مرکز، در تمامی مناطق شاهد تحرکی مثبت و تحقق درصدهای قابل قبول بودجه های پیش بینی شده هستیم و عملکرد مناطق چهار و پنج شهرداری در این میان شاخص و نسبت به سال گذشته بهبود کاملا واضحی را نشان میدهد.

 

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی تصریح کرد: هدف از تاکید در تحقق بودجه، ایجاد نظم کاری و صرف بودجه حاصله در پیشبرد پروژه های عمرانی شهر است؛ ضمن اینکه لازم است اولویت بندی و سیاست گذاری ها بر مبنای رضایت شغلی منابع انسانی شهرداری قرار داده شود و رفع دغدغه مندیهای پرسنل مورد توجه قرار گیرد.

 

سید شمس شفیعی در ادامه گفت: ایجاد پاور پوینتها در واحدهای مالی مناطق نیز اقدامی شایسته و مؤثر در جهت ایجاد شفافیت و نظم کاری برای ماه ها و سنوات آینده خواهد بود و از این پس تمامی اطلاعات مربوط به صدور پروانه، امور مربوط به بودجه و گردشهای مالی و عمرانی به آن اضافه خواهد شد و چشم انداز و چهارچوب عملکردی روشنی برای دوره های آینده مدیریت شهر رشت بوجود خواهد آورد.

وی گفت: ارائه آمار و گزارش کار در جلسات، خود بخود واحدها را بسوی نظم کاری پیش می‌برد.

 

سید شمس شفیعی توضیح داد: در تصویب طرح میثاق پیش بینی و انتظار ما از تحقق بودجه های شهرداری از محل بند ت تبصره ۶ رقمی معادل ۲۰۰ میلیارد تومان بود که تاکنون ۱۶۸ میلیارد از آن محقق شده است

بودجه کارشناسانه بسته شده و حتی تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه ها نیز شدنی و دور از انتظار نیست.

 

شفیعی رضایت شهروندان را در این میان بسیار مهم دانست و گفت: ایجاد فرصت های تشویقی در پرداخت عوارض و جرائم، هم کمک به شهروندان است و هم پیشبرد امور شهرداری را تسریع می بخشد.

وی ضمن تقدیر از واحدهای مالی و معاونت های شهرسازی و عمرانی شهرداری گفت: اجزا و سازمانها در بدنه شهرداری همگی بهم پیوسته و عملکرهای آنان بر یکدیگر تاثیر مستقیم دارد.

 

دکتر شفیعی ضمن اظهار اینکه بنده در محافل مختلف خود را یکی از اعضای شهرداری رشت میدانم گفت : این کمیسیون، به نظم و انضباط کاری و ثبات مدیریتی در بخشهای مختلف شهرداری معتقد است و مدیران موفق شهرداری را معرفی خواهد کرد.

 

رئیس جلسه همچنین تصریح کرد: شهرداری در تمامی واحدها و به خصوص در بخشهای خدماتی با کمبود نیرو مواجه است و از آنجا که فربه کردن بدنه شهرداری نیز خود پیامدها و مشکلات دیگری را به دنبال دارد، باید سیاست کاری به سویی پیش برود که مدیریت و نظارت مجدد بر توزیع نیروهای انسانی در بخشها و سازمانها انجام شود و در بخشهایی که مورد نیاز است اقدام به جذب نیرو شود.

 

– عملکرد مثبت مناطق چهار و پنج شهرداری در تحقق بودجه

 

در ادامه معصومه خانزاده، مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت طی گزارشی اعلام داشت: بودجه ۵ ماه ابتدای سال ۱۴۰۲، ۱۵۵۸ میلیارد تومان بوده است که تاکنون ۷۱۱ میلیارد از آن وصول شده است.

 

وی همچنین بودجه محقق شده مناطق شهرداری به ترتیب بالاترین میزان تحقق، برای منطقه چهار ۸۱ درصد ، منطقه سه ۷۳ درصد، منطقه دو ۵۹ درصد و مناطق یک و پنج ۵۳ درصد اعلام نمود و گفت منطقه چهار در سال جاری بیشترین تحقق بودجه را داشته و منطقه پنج نیز در مقایسه با پنج ماهه سال گذشته، بهبود ۱۰۳ درصدی را در تحقق بودجه نشان میدهد ضمن اینکه منطقه یک شهرداری در ۲۰ روز طی شده از شهریور ماه جهش صعودی و بسیار مثبت در تحقق بودجه را شاهد بوده است.

با حمایت شورای ششم عقب ماندگی ده ساله تفریغ بودجه شهرداری جبران شد

مهندس شفقت از شرکت حسابرسی طرف قرارداد شهرداری رشت نیز در این جلسه با اظهار تعجب از این مطلب که در شهرداری رشت، تفریغ بودجه از سال ۹۲ به بعد انجام نشده بود که با حمایت شورای ششم از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ نسبت به جبران این عقب ماندگی اقدام شد، گفت: هم اکنون عقب ماندگی سنوات گذشته و تفریغ بودجه تا سال ۹۹ انجام شده که عملکرد بسیار مهمی است و بزودی وارد فرآیند حسابرسی سه سال اخیر شهرداری رشت خواهیم شد