به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ در هشتمین روز از دهه مبارک فجر و در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخش توسعه مرکز آموزشی ‌و درمانی دکتر حشمت رشت(اورژانس جدید)، با حضور دکتر اسدالله عباسی- استاندار گیلان، دکتر ارسلان سالاری- رییس […]

به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ در هشتمین روز از دهه مبارک فجر و در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخش توسعه مرکز آموزشی ‌و درمانی دکتر حشمت رشت(اورژانس جدید)، با حضور دکتر اسدالله عباسی- استاندار گیلان، دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه و جمعی از مسوولان استانی و دانشگاهی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.
این پروژه با مساحت ۳۲۰۰ مترمربع و فضای بیرونی ۹۰۰ متر، در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان، به مرحله بهره برداری رسیده است.
با افتتاح این بخش، ۵۶ تخت برای خدمات رسانی به بیماران وارد چرخه سلامت استان شد که شامل ۱۳ تخت اورژانس، ۱۱ تخت تریاژ قلب ‌و عروق، ۱۵ تخت ICU زنان و ۱۷ تخت ICU مردان است.
در طبقه همکف این بخش، تریاژ قلب و عروق، در طبقه اول، بخش بستری اورژانس و ICU زنان و در طبقه دوم آن نیز بخش ICU مردان قرار دارد و افتتاح این بخش برای ۳۰ نفر به صورت دائم و موقت شغل ایجاد کرده است.