دستگیری شکارچیان گراز در  املش/جریمه شکار غیر مجاز هر راس گراز چهار میلیون و پانصد هزار ریال    سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش از دستگیری شکارچیان یک راس گراز وحشی به همراه دو قبضه سلاح شکاری با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست و مشارکت نیروی انتظامی این شهرستان خبر داد. به گزارش  نگاه […]

دستگیری شکارچیان گراز در  املش/جریمه شکار غیر مجاز هر راس گراز چهار میلیون و پانصد هزار ریال 

 

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش از دستگیری شکارچیان یک راس گراز وحشی به همراه دو قبضه سلاح شکاری با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست و مشارکت نیروی انتظامی این شهرستان خبر داد.


به گزارش  نگاه شمال و به نقل از روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان، لطیف جواهر دشتی با اعلام این خبر  گفت  : متعاقب اطلاع رسانی علاقه مندان به حیات وحش مبنی بر حضور شکارچیان غیر مجاز ، مامورین یگان حفاظت محیط،زیست شهرستان املش طی گشت  مشترک با نیروهای انتظامی این شهرستان  در مناطق و زیستگاه‌های املش موفق شدند دو قبصه اسلحه شکاری و یک راس گراز که توسط شکارچیان غیر مجاز ، شکار و قطعه قطعه شده بود  ،کشف و ضبط نمایند .

وی خاطر نشان کرد:پرونده متخلفان جهت بررسی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش  افزود: جریمه شکار غیر مجاز هر راس گراز چهار میلیون و پانصد هزار ریال تعیین شده است.
جواهردشتی  ضمن هشدار به آندسته از افرادی که اقدام به شکار غیر مجاز مینمایند، از عموم مردم فهیم و علاقه مند به حیات وحش شهرستان املش درخواست کرد در حفاظت از باقی مانده های حیات وحش املش ،محیط بابان را یاری نمایند.
شهرستان املش بواسطه بهره مندی از زیستگاههای کوهستاتی و جنگلی و همچنین جلگه ای و وجود ابندانهای متعدد میزبان طیف متنوعی از انواع پرندگان مهاجر و بومی و سایر پستانداران و گونه های حیات وحش بومی میباشد.