به گزارش نگاه شمال  و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( و ب د ا)، دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه تعطیلی بعضی از مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ موقتی بوده اظهار داشت: تمامی مراکز واکسیناسیون استان آماده ی ادامه ی اجرای فرایند واکسیناسیون مانند چند ماه گذشته هستند.   وی […]

به گزارش نگاه شمال  و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( و ب د ا)، دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه تعطیلی بعضی از مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ موقتی بوده اظهار داشت: تمامی مراکز واکسیناسیون استان آماده ی ادامه ی اجرای فرایند واکسیناسیون مانند چند ماه گذشته هستند.

 

وی افزود: با تامین واکسن موردنیاز استان از سوی وزارت بهداشت و درمان، فرایند واکسیناسیون طبق سند ملی در سطح استان در حال انجام است و مراکزی که به طور موقت تعطیل شده بودند، مجددا باز و آماده ی ارائه ی واکسن به گروه های هدف هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل های بهداستی در عزاداری ها گفت: در کنار واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده ی حتمی از ماسک و عدم حضور در اماکن شلوغ و پرازدحام می تواند افراد را در برابر ویروس کرونا دلتا ایمن نگاه دارد.

 

وی با بیان اینکه مردم با نوبتدهی و دریافت پیامک به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند گفت: حفظ آرامش و رعایت نظم در مراجعه به مراکز واکسیناسیون می تواند یاری رسان همکاران حوزه ی بهداشت در سطح استان باشد.

 

دکتر حیدرزاده تاکید کرد: گیلان یکی از استان های موفق در اجرای فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ در سطح کشور بوده و بیش از ۳۰ درصد جمعیت هدف استان تاکنون در برابر کووید، واکسن دریافت کرده اند.