نگاه شمال ؛ نشست شورای سلامت شهرستان فومن با حضور دکتر محمدتقی آشوبی – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر خلیل بهروزی فر – نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، دکتر موسی فکور – فرماندار شهرستان فومن، تعدادی از معاونین و مدیران ستادی و همچنین مسئولان بهداشتی و درمانی شهرستان فومن در […]

نگاه شمال ؛ نشست شورای سلامت شهرستان فومن با حضور دکتر محمدتقی آشوبی – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر خلیل بهروزی فر – نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، دکتر موسی فکور – فرماندار شهرستان فومن، تعدادی از معاونین و مدیران ستادی و همچنین مسئولان بهداشتی و درمانی شهرستان فومن در سالن اجلاس فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 

دکتر محمدتقی آشوبی در این نشست با مقدم برشمردن بهداشت بر درمان، اظهار کرد: در بازدیدهای میدانی به‌منظور نشان دادن این مهم، ابتدا از مراکز بهداشتی و جامع خدمات سلامت بازدید می‌شود تا علاوه بر شناسایی نقاط قوت و ضعف، اهمیت بهداشت برای همگان ثابت شود.

 

وی با اشاره به کاهش زادآوری و افزایش جمعیت سالمندی در استان، افزود: عبور و بیرون آمدن از دره جمعیتی برای گیلانیان بسیار سخت است و باید این مهم با اجرای دقیق برنامه جامع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده محقق شود.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش همگانی در راستای ارتقای زیرساخت‌های نظام سلامت شهرستان فومن، گفت: تأمین و استقرار CT اسکن در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

دکتر آشوبی با اشاره به نیاز مردم گوراب پس به یک مرکز شبانه‌روزی، خاطرنشان کرد: یکی از نیازمندی های اصلی این مرکز برای شبانه‌روزی شدن، افزایش جمعیت تحت پوشش است و لازم است در این راستا اقدامات تجمیعی روستاها انجام شود.

 

وی مقابله با تعارض منافع را مرز مشخص خادمان مردم در نظام سلامت دانست و تصریح کرد: مسئول و متولی نظام سلامت در دوره کنونی باید تمام‌وقت در خدمت مردم باشد و بی‌عدالتی در ارائه خدمت و تبعیض در برخوردها به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.

 

دکتر خلیل بهروزی فر – نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تبریک اعیاد و ایام و همچنین تقدیر از حضور هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان فومن، اظهار کرد: انتظار داریم با امکانات و تجهیزات و منابعی که دانشگاه در اختیار دارد، مشکلات مردم در نظام سلامت شهرستان، کاهش پیدا کند.

 

وی با اشاره به مواجه‌شدن مردم با مشکلات و چالش‌ها به‌ویژه در بخش اقتصادی، افزود: شهرستان فومن از مناطق گردشگر پذیر در کشور و در دنیا شناخته‌شده و سالانه میزبان مسافران و گردشگرانی از اقصی نقاط جهان است و لازم است علاوه بر مردم، به جمعیت شناور آن نیز خدمات سلامت‌محور ارائه شود.

نماینده مردم شهرستان‌های شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد شاخص‌های بهداشتی و درمانی در فومن در مقایسه با سال‌های گذشته، گفت: امروزه نظام بهداشتی و درمانی فومن علاوه بر مردم شهرستان به شهرستان‌های مجاور نیز خدمات درمانی ارائه می‌کند.