یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر در گیلان واکسن کرونا دریافت کردند به گزارش نگاه شمال و به نقل  از ایرنا ، مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر در گیلان واکسن کرونا زدند که نزدیک به ۶۹ درصد از جمعیت واجد شرایط را شامل می شود. دکتر […]

یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر در گیلان واکسن کرونا دریافت کردند

به گزارش نگاه شمال و به نقل  از ایرنا ، مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر در گیلان واکسن کرونا زدند که نزدیک به ۶۹ درصد از جمعیت واجد شرایط را شامل می شود.

دکتر حسن رخ شاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۴۵ هزار نفر نیز در گیلان دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که نزدیک به ۲۶ درصد افراد واجد شرایط است.

وی یادآور شد: با آغاز واکسیناسیون دانش آموزان نیز تاکنون ۴۴ هزار نفر از گروه سنی ١٢ تا ١٨ سال در استان گیلان واکسینه شدند.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با بیان اینکه اکنون متولدین ۱٣٨٨ و قبل از آن امکان ثبت‌ نام و دریافت واکسن دارند، افزود: این گروه های سنی برای واکسیناسیون باید در سایت https://salamat.gov.ir/ ثبت نام کنند.

رخ شاد با بیان اینکه در مهرماه جاری ۵۳۵ هزار دز واکسن کرونا در گیلان دریافت شد، اضافه کرد: از ابتدای تزریق واکسیناسیون علیه بیماری کرونا از بهمن ماه سال گذشته تاکنون افزون بر ٢ میلیون و ۳۵۰ هزار دز واکسن وارد استان شده است.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با اشاره به آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ ایرانیان اظهار داشت: افرادی که یک یا ٢ دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند می‌توانند با ثبت نام در سامانه سلامت کارت واکسن دیجیتال فارسی را به رایگان دریافت کنند.

وی بیان داشت: برخی محدودیت‌ ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیتهای مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد.

بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک هم اکنون شهرستان املش در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد ، شهرستان های صومعه سرا ، لاهیجان، سیاهکل، شفت، ماسال، فومن، بندرانزلی و رضوانشهر زرد، و لنگرود، رودسر، رودبار، آستانه اشرفیه، رشت، خمام، آستارا و تالش نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی گیلان نشان می دهد هم اکنون ۳۸۹ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۶ بیمار بدحال می باشند.