استاندار در شورای مسکن گیلان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی: بافت‌های فرسوده در گیلان شناسایی و تعیین تکلیف شوند   به گفته استاندار گیلان دولت گذشته در هشت سال فعالیت خود هیچ اعتقادی برای ساخت مسکن نداشت و همین امر سبب شد تا ما با چنین معضلاتی مواجه شویم از این رو باید […]

استاندار در شورای مسکن گیلان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی:

بافت‌های فرسوده در گیلان شناسایی و تعیین تکلیف شوند

 

به گفته استاندار گیلان دولت گذشته در هشت سال فعالیت خود هیچ اعتقادی برای ساخت مسکن نداشت و همین امر سبب شد تا ما با چنین معضلاتی مواجه شویم از این رو باید بافت‌های فرسوده در گیلان شناسایی و سپس تعیین تکلیف شوند.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدلله عباسی ظهر امروز(یک‌شنبه) در جلسه شورای مسکن استان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با بیان اینکه بافت‌های فرسوده بلااستفاده در گیلان باید شناسایی شوند، اظهار کرد: دولت گذشته در هشت سال فعالیت خود هیچ اعتقادی برای ساخت مسکن نداشت و همین امر سبب شد تا ما با چنین معضلاتی مواجه شویم از این رو باید بافت‌های فرسوده در گیلان شناسایی و سپس تعیین تکلیف شوند.

 

وی با بیان اینکه اهتمام ویژه‌ای برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل بیمارستان لاکان در مجموعه دولت در کشور و گیلان وجود دارد، گفت: با تلاش‌های انجام شده اعتبارات خوبی هم با همکاری مجمع نمایندگان در مجلس و دولت، جذب شده است.

 

استاندار گیلان با اشاره وجود مشکل تامین اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی در گیلان بیان کرد: در گیلان با مشکل اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مواجه هستیم زیرا به لحاظ زیست محیطی و بستر خاک، تفاوت بسیاری بین گیلان و دیگر استان ها وجود دارد.

 

عباسی، اقتصاد مردم گیلان بر مبنای کشاورزی و تولیدات دامی دانست و تصریح کرد: اقتصاد مردم گیلان بر مبنای کشاورزی و تولیدات دامی است و همین امر منجر به ایجاد مشکل در تأمین اراضی شد ولی باید دستگاه‌های اجرایی بخش از اراضی بلااستفاده خود را در اختیار متولیان امر قرار دهند زیرا اولویت دولت ساخت مسکن برای جوانان می‌باشد.

 

وی با بیان اینکه برای تحقق پروژه ساخت مسکن یک هزار و ۴۰ واحدی باید بانک‌ها به وظایف خود عمل کنند، گفت: بانک‌های عامل باید به وظایف خود در قبال ساخت مسکن به خوبی عمل کنند که تاکنون این چنین بوده است.

 

استاندار گیلان با اشاره ساخت ساختمان‌های چند طبقه در برخی از مناطق به دلیل محدودیت‌های موجود تصریح کرد: در برخی از شهرستان‌ها علی رغم داشتن متقاضی زیاد، با مشکل زمین رو به رو هستیم لذا فرمانداران مکلف هستند بیش از گذشته تلاش کرده و با رایزنی اراضی بلااستفاده را شناسایی کنند.

 

عباسی یکی دیگر از مشکلات موجود در ساخت نهضت ملی مسکن را قرار گرفتن برخی از اراضی در طرح هادی دانست و افزود: برخی از اراضی برای ساخت مسکن در طرح هستند که باید بازنگری شوند در این غیر این صورت مشکلات ادامه‌دار خواهد بود.