رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت افزایش تیمهای واکسیناسیون تاکید کرد به گزارش نگاه شمال و به نقل از وب دا  رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان در بازدید از «مرکز جامع خدمات سلامت ۱۰ رشت» بر ضرورت افزایش تیمهای واکسیناسیون برای تامین رفاه حال متقاضیان دریافت واکسن، تاکید […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت افزایش تیمهای واکسیناسیون تاکید کرد

به گزارش نگاه شمال و به نقل از وب دا  رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان در بازدید از «مرکز جامع خدمات سلامت ۱۰ رشت» بر ضرورت افزایش تیمهای واکسیناسیون برای تامین رفاه حال متقاضیان دریافت واکسن، تاکید کرد.
دکتر ارسلان سالاری این هفته به صورت سرزده از «مرکز جامع خدمات سلامت شماره‌ی ۱۰ آزادگان رشت» بازدید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این بازدید سرزده به تیمهای واکسیناسیون خسته‌نباشید گفت و بر تسریع فرآیند تزریق واکسن درجهت تامین رفاه حال متقاضیان دریافت واکسن تاکید کرد.
دکتر ارسلان سالاری با اشاره به اینکه میزان تزریق هر دو دُز واکسن در استان گیلان از میزان متوسط تزریق واکسن کشوری بیشتر است، اظهار کرد: باید از ظرفیت خانه‌های بهداشت، مراکز جامع سلامت و همچنین پایگاه‌های بهداشتی برای شناسایی و تزریق واکسن به جاماندگان واکسیناسیون بهره گرفت.


وی با اشاره به دپوی میزانی قابل توجه از انواع واکسن «کرونا» در استان گیلان گفت: باید با افزایش تیمهای واکسیناسیون در جهت اجرای سند ملی واکسیناسیون همچون طرحهای مقابله‌یی پیشین با «کروناویروس» همچون طرح بسیج ملی در کشور پیشرو باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سپس با اشاره به ازدحام متقاضیان دریافت دُز دوم واکسن «کروناویروس» گفت: در مقطعی بیش از حد ظرفیت سیستمهای بهداشتی، گیلانیان دُز نخست واکسن را دریافت کرده‌اند‌ و هم‌اکنون نوبت دُز دوم آنها فرا رسیده که به نظر می‌رسد بخش عمده‌ی این ازدحام به همین دلیل باشد.
دکتر ارسلان سالاری در پایان با تاکید بر اینکه باید همه‌ی کوشش ما برای افزایش رضایتمندی مردم به کار گرفته شود، تصریح کرد: به هیچوجه نباید اجازه دهیم تا مردم در تزریق واکسن معطل شده و یا متحمل رنج شوند