صالح محمدی صبح پنج شنبه در دیدار با مسئولان جهاد کشاورزی گیلان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸۵ درصد مساحت استان در بخش کشاورزی مدیریت و حفاظت می‌شود، اظهار کرد: اگر در حوزه امنیت غذایی قوی نباشیم دچار آسیب می‌شویم.   رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه علم و […]

صالح محمدی صبح پنج شنبه در دیدار با مسئولان جهاد کشاورزی گیلان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸۵ درصد مساحت استان در بخش کشاورزی مدیریت و حفاظت می‌شود، اظهار کرد: اگر در حوزه امنیت غذایی قوی نباشیم دچار آسیب می‌شویم.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه علم و دانش لازمه رسیدن به توسعه پایدار است، بیان کرد: جهاد کشاورزی رویکرد خود را به سمت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با انعقاد تفاهم نامه‌های علمی برده است.

وی با بیان اینکه برای استفاده از فناوری‌های نوین و هسته‌ای در گیلان برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: تولید و کشت قراردادی مدل توسعه یافتگی در کشاورزی بوده که امسال در حوزه کشاورزی آن را آغاز کرده ایم و تولید قراردادی گوشت، میوه و طیور نیز فعال است.

محمدی با اشاره به اینکه توسعه کشت دوم در اراضی شالیزاری در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد، عنوان کرد: پیگیری احداث سه شهرک گیاهان دارویی در دستور کار است و کار شناسایی آن را آغاز کرده ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: پرباران ترین استان کشور هستیم اما برنامه تأمین آب کشاورزی در سنوات گذشته که با آب سپیدرود بود در سال‌های کم بارش کشاورزان را دچار مشکل می‌کند لذا درخواست ما از وزارت نیرو این است که برنامه ویژه ای برای تأمین آب کشاورزی گیلان داشته باشد.

وی با بیان اینکه توسعه دامداری‌های کوچک روستایی از برنامه‌های مهم سازمان است، تصریح کرد: دامداری سنتی کیفیت بالاتر و قیمت بیشتری از مدل صنعتی دارد و اگر تولید قراردادی گوشت داشته باشیم ثروت را در این بخش برای دامداران به ارمغان می‌آوریم.

محمدی افزود: تنظیم بازار به جهاد محول شد و با تمام کاستی‌ها و بازنشستگی نیروها و کمبود امکانات اما در ایام نوروز با کمترین دغدغه اقلام مورد نیاز بازار را تأمین کردیم.