رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در جمع اعضای نظام پزشکی گیلان ، جامعه پزشکی را جزو سرمایه های ارزشمند کشور دانست .  به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)، دکتر محمد رئیس زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، صبح امروز- در جمع اعضای نظام پزشکی گیلان […]

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در جمع اعضای نظام پزشکی گیلان ، جامعه پزشکی را جزو سرمایه های ارزشمند کشور دانست .
نشست رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در استان گیلان برگزار شد

 به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)، دکتر محمد رئیس زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، صبح امروز- در جمع اعضای نظام پزشکی گیلان در رشت با اشاره به ظرفیت بی نظیر گیلان در منابع انسانی از جمله پزشکان، اظهار کرد: جامعه پزشکی جز سرمایه های لاینفک جامعه ایران بوده و خواهد بود.

وی با بیان اینکه بار صیانت از جامعه پزشکی بر عهده نظام پزشکی است، افزود: نظام پزشکی علاوه بر صیانت جامعه پزشکی باید اهمیت این جامعه را در دیگران تفهیم کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور بر لزوم مراقبت از اعضای سازمان تاکید کرد و گفت: باید با صیانت از خود در داخل و صیانت از سازمان از بیرون این مراقبت در سازمان نظام پزشکی نهادینه شود.

دکتر رئیس زاده بر لزوم ساماندهی نظام پزشکی و تلاش برای برون رفت از این مهم تاکید کرد و گفت: اینکه بفهمیم چرا وضعیت سازمان پزشکی نظام مند نیست خود نیمی از اصلاح است و باید تلاش شود خود جامعه پزشکی جامعه منسجم باشد و نقش خود را بشناسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نظام پزشکی جامعه ای منسجم نیست، گفت: جامعه نظام پزشکی در تحقق سلامت و معادلات آن در حال حاضر وزنی ندارد و لازم است انسجام واحد با شناخت مولفه های قدرت را کسب کنیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور بر لزوم ساماندهی نظام پزشکی توأمان با افزایش تعاملات با سازمان های بیرونی تاکید کرد و افزود: باید با شناخت و درک صحیح از سرمایه های سازمان، پشتوانه هایی را در کنار تعاملات بیرونی ایجاد کنیم.

دکتر رئیس زاده، بر لزوم ساماندهی و تقویت نظام پزشکی شهرستان ها تاکید کرد و گفت: نظام پزشکی شهرستان ها ستون فقرات نظام پزشکی هستند و هر چقدر سازمان نظام پزشکی شهرستان ها تقویت شود در راستای آن نظام استان و کشور با مانور قدرت و تاثیر گذاری بر دیگر بخش ها، تقویت خواهد شد.

وی بر لزوم افزایش تعاملات نظام پزشکی با سازمان های بیرونی از جمله دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بالاترین سطح تعامل با نظام پزشکی قرار دارد و این فرصتی مغتنمی است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور بر ضرورت نهادینه کردن منافع مردم و جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: هر جا منافع مردم و جامعه پزشکی توأمان با یکدیگر دیده شود و نابسامان نباشد مردم و جامعه پزشکی توأمان با یکدیگر سود می‌برند