به گزارش نگاه شمال  و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی(وب دا)؛ دکتر پیمان اسدی- رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان با اشاره به آمادگی کامل اورژانس ۱۱۵ گیلان و آماده باش ۷۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، گفت: چهارشنبه آخر سال در گیلان ۶۹ مصدوم برجا […]

به گزارش نگاه شمال  و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی(وب دا)؛ دکتر پیمان اسدی- رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان با اشاره به آمادگی کامل اورژانس ۱۱۵ گیلان و آماده باش ۷۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، گفت: چهارشنبه آخر سال در گیلان ۶۹ مصدوم برجا گذاشت که از این تعداد ۴۷ نفر مرد و ۲۲ نفر زن بودند.

وی با بیان این مطلب که بیشترین نواحی آسیب دیده، دست و چشم بوده، یادآور شد: آسیب های این نواحی شامل سوختگی، خراشیدگی و بریدگی بوده است.

دکتر اسدی بیشترین رده سنی حادثه دیده را ۱۰ تا ۲۹ سال عنوان کرد و گفت: تعداد ۱۹ نفر در رده سنی ۱۰ تا ۲۰ سال و ۱۴ نفر در رده سنی بالای ۵۰ سال قرار داشتند که دچار بیشترین آسیب شده اند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان در ادامه با اعلام افزایش یک درصدی آمار مصدومان چهارشنبه آخرسال نسبت به سال گذشته، افزود: ترقه و فشفشه بیشترین آسیب های حوادث چهارشنبه آخر سال را رقم زده اند.

گفتنی است، مرکز آموزشی و درمانی امیرالمومنین(ع) رشت با ۱۴ نفر و مرکز سوانح سوختگی ولایت رشت با ۱۲ نفر ، بیشترین مراجعین مصدومین چهارشنبه آخر سال را داشتند.

لازم به ذکر است، سال گذشته تعداد ۶۸ نفر( ۵۰ مرد و ۱۸ زن) براثر حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال به بیمارستان های استان گیلان مراجعه کرده بودند.