انتخابات یازدهم اسفند ماه ،فرایند یک تصمیم گیری مهم و رسمی در کشور ماست و انتخاب فرد اصلح و یا به عبارتی کسی که از انتخاب آن پشیمان نشویم موضوع این نوشتار است.   نگاه شمال /سهیلا بی غم ؛ چهره شهرها در این روزهای سرنوشت ساز دگرگون شده و بنرهای تبلیغاتی نامزدهای دوازدهمین […]

 

انتخابات یازدهم اسفند ماه ،فرایند یک تصمیم گیری مهم و رسمی در کشور ماست و انتخاب فرد اصلح و یا به عبارتی کسی که از انتخاب آن پشیمان نشویم موضوع این نوشتار است.

 

نگاه شمال /سهیلا بی غم ؛ چهره شهرها در این روزهای سرنوشت ساز دگرگون شده و بنرهای تبلیغاتی نامزدهای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ابعاد و اندازه‌های متفاوت در گوشه و کنار فضای شهری و روستایی جلوه‌گری می‌کند.

شور و حرارت طرفداران هر یک از نامزدها در جذب مخاطب و شناخت عامه مردم از نامزد مورد نظر بر یکدیگر پیشی گرفته و هر یک سعی در بالا بردن آمار طرفداران نامزدهای انتخاباتی خود هستند.

 

اما آنچه که مهم است انتخاب اصلح‌ترین فرد از میان این نامزدهاست. در پروسه تعیین نماینده ،مسئولیت پذیر بودن و متعهد به نظام و مردم بودن باید در اولویت باشد . نماینده باید از جنس مردم باشد و به نمایندگی خود به عنوان شغلی پردرآمد و سکوی پرتاب نگاه نکند.

 

نماینده یک شهر باید زبان گویای مردم در حل مشکلات و چالش‌های عمده شهر و منطقه باشد.

بی تردید حل مشکلات اقتصادی جامعه امروز باید در اولویت باشد و توجه به مسائل معیشتی خانواده ها و

رسیدگی به امور جوانان مهم‌ترین وظیفه یک مجلس انقلابی است.

مجلسی که از افراد صالح و کاردان تشکیل شود به طور قطع مجلسی قدرتمند خواهد بود که توانایی حل مشکلات جامعه را دارد .

از این رو مشخص می‌شود که چرا رای دادن به نمایندگان اصلح می‌تواند در کاهش مشکلات فعلی جامعه نقش مهمی داشته باشد .

پر واضح است که عواملی موجب دوگانگی بین مردم و دلسردی آنان شده است .عملکرد برخی از نمایندگان حاضر و ادوار قبلی مجلس به گونه‌ای بوده که موجب شد بذر ناامیدی در دل‌ها کاشته شود و عدم تطابق حرف و عملکردشان و یا سکوتهای طولانی‌شان در طول دوران ۴ ساله فعالیتشان در مجلس ،عملاً موجب گردیده تا بر مشکلات حوزه انتخابیه آنان افزوده شود و عدم رضایت شهروندی و به تبع آن بی اعتمادی نسبت به عملکرد نمایندگان را به دنبال داشته باشد.

 

فلذا انتخاب فرد صحیح و قرار دادن آن در جایگاه درست می‌تواند در گام اول منجر به کاهش مشکلات فعلی جامعه باشد.

در این میانه باید به جذب حداکثر مشارکت مردم در انتخابات سرنوشت ساز یازدهم اسفند اقدام کرد و با جهاد تبیین جوانان را به سمت انتخاب درست هدایت کرد

بیشک حضور در پای صندوق‌های اخذ رای در یازدهم اسفند ۱۴۰۲ و انتخاب نمایندگان اصلح برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌تواند تا حد زیادی راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور باشد.

 

از نظر قانون اساسی انتخاب نمایندگان ،حقوق شهروندی و تکلیف شرعی هر فرد ایرانی است تا با این انتخاب به طور مستقیم در تصمیم گیری‌های نظام نقش داشته باشد.

آنچه که بدیهی است نظام اسلامی نظام مردم سالاری دینی است و به همین دلیل مردم باید در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند. اما یادمان باشد تنها با انتخاب نمایندگان متعهد ،با تجربه، باهوش و پاکدست است که می‌توان به مقابله با مشکلات اقتصادی جامعه و راه برون رفت از وضعیت فعلی کشور رفت