رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با روسا و مدیران مالی بیمارستان های دولتی بر ضرورت انضباط مالی در مراکز آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، تشدید نظارت ها در بخش های مختلف را مورد تأکید قرار داد.  به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با روسا و مدیران مالی بیمارستان های دولتی بر ضرورت انضباط مالی در مراکز آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، تشدید نظارت ها در بخش های مختلف را مورد تأکید قرار داد.
تاکید رییس دانشگاه بر ضرورت انضباط مالی در بیمارستان ها با تشدید نظارت‌ها

 به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر ارسلان سالاری-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در نشست مشترک با روسا و مدیران مالی بیمارستان‌های سراسر استان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه با تقدیر از تلاش همه جانبه کادر بهداشت و درمان، اظهار کرد: انضباط مالی و نظارت بر آن، یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در بیمارستان ها مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اهمیت نظارت بر تامین و توزیع دارو در بیمارستان‌ها، افزود: نحوه ورود و خروج داروها در سیستم های تعبیه شده ی بیمارستان ها باید دقیق به ثبت رسیده و مورد ردیابی قرار بگیرند.
دکتر سالاری با بیان اینکه این دانشگاه تاکنون عزم خود را بر پرداخت به روز مطالبات پرسنلی و غیر پرسنلی جزم کرده است، تصریح کرد: با توجه به منابع مالی تامین شده، تمام بدهی های پیش از سال ۹۹ باید پرداخت شود.
رییس دانشگاه با اشاره به اهمیت وجود کپسول های اکسیژن و لزوم تامین آنها، خاطرنشان کرد: با توجه به تامین کپسول های اکسیژن توسط دانشگاه و سپاه، نباید از شرکت های واسطه ای کپسول اکسیژن خریداری شود.
وی راه‌اندازی اتوماسیون تغذیه را در کاهش هزینه های بیمارستان ها مثمر ثمر برشمرد و یادآور شد: برخی از بیمارستان ها اتوماسیون تغذیه را راه اندازی کرده اند‌ و هزینه های وارده در بیمارستان نصف شده است که این مهم باید در همه بیمارستان‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود همچنین علاوه بر تاکید بر نظام مند شدن بیمه ها در مراکز بیمارستانی، بر لزوم یافتن راهکارهایی جهت افزایش درآمد پزشکان فول تایم و غیر فول تایم در بیمارستان ها نیز تاکید کرد.
دکتر سالاری با انتقاد از حضور کم برخی از رزیدنت ها در یکی از بیمارستان های آموزشی رشت، گفت: روسای بیمارستان ها علاوه بر ارایه خدمات درمانی باید نظارت بیشتری بر ورود و خروج رزیدنت ها به ویژه رزیدنت های ارشد داشته باشند.
وی به تراز مالی بیمارستان ها اشاره و خاطرنشان کرد: ورودی و خروجی مالی بیمارستان ها بسیار حایز اهمیت است و بیمارستان های با درآمد مشابه و هزینه کرد با یکدیگر مقایسه خواهند شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان بر لزوم تشدید نظارت ها در تغذیه بیمارستان ها
تاکید کرد و گفت: روسای بیمارستان ها در تعیین پیمانکاران تغذیه ملاک ارزیابی و ادامه فعالیت را کیفیت ارایه خدمات قرار دهند.