رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این استان در واکسیناسیون پیشتاز است، اظهار داشت: ۹۰ درصد گیلانیان بالای ۵۰ سال، واکسن کرونا را دریافت کردند.   به گزارش نگاه شمال و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر ارسلان سالاری-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عصر امروز، در نشست […]

 

به گزارش نگاه شمال و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر ارسلان سالاری-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عصر امروز، در نشست بررسی پیشرفت اجرای سند ملی واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا که با حضور معاونان و روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد، اذعان داشت: در جریان بحران کرونا، بسیاری از سازمان‌ها و نهادها از جمله بسیج، سپاه و هلال احمر در کنار حوزه سلامت استان بوده اند، که شایسته تقدیر است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت اجرای واکسیناسیون در گیلان، تصریح کرد: ۷۷ درصد بالای ۱۲ ساله واکسن دز نخست و حدود ۲۸ درصد واکسن دز دوم را تزریق کرده اند‌.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه گروه های سنی بالای ۵۰ سال جز گروه های در معرض خطر ابتلا به کرونا بودند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه، ۹۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال در گیلان واکسینه شده اند.
دکتر سالاری، گیلان را از استان های پیشتاز در واکسیناسیون برشمرد و یادآور شد: سرعت و شتاب واکسیناسیون در گیلان بسیار افزایش پیدا کرده که این یک مزیت بسیار مطلوبی است.
وی با اشاره به محدودیت عرضه واکسن برکت در سبد واکسیناسیون کرونا کشور، اظهار داشت: واکسن های برکت موجود در گیلان صرفا برای متقاضیان دریافت دز دوم آن است و البته پیگیریم تا سهمیه بیشتری از این واکسن را برای استان جذب کنیم.
این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این استان در راه اندازی پایگاه های تجمیعی در ردیف دوم کشور قرار دارد، افزود: تعداد مراکز واکسیناسیون در گیلان بسیار زیاد است و ازدحام در این مراکز و تعلل در واکسیناسیون، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در پایان سخنان خود، ضرورت راه اندازی نوبت دهی آنلاین و همچنین دو شیفته شدن مراکز واکسیناسیون در گیلان را در راستای ارایه خدمات مطلوب، مورد تاکید قرار داد.