از ظرفیت های اوقاف باید در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استفاده شود. از ظرفیت های اوقاف باید در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استفاده شود 🔹رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های وقف در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم تاکید […]

از ظرفیت های اوقاف باید در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استفاده شود.

از ظرفیت های اوقاف باید در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استفاده شود

🔹رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های وقف در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم تاکید کرد.

.

نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا)، دکتر ارسلان سالاری، صبح امروز در نشست شورای وقف در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نیاز استان به توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه در حوزه بهداشت به‌تناسب جمعیت، هنوز باشاخص‌های استاندارد فاصله دارد و وجود جمعیت شناور و شیوع کرونا بر نیازهای بهداشتی و درمانی آن افزوده است.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: طی دو سال اخیر، ۸۰۰ تخت درمانی، دو  خوابگاه دانشجویی، حدود ۱۰ دستگاه CT اسکن و بیش از هزار قلم انواع تجهیزات پزشکی  راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفته و  حدود چهار میلیون واکسن نیز در گیلان تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه تمام تلاش  مسوولان دانشگاه، منفعت بردن مردم از منابع و ظرفیت‌ها است، گفت: باید ظرفیت‌های اوقاف شناسایی تا در جهت بهره‌وری آن ها از سوی دانشگاه  اقدام شود.

دکتر سالاری با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت اوقاف در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استفاده شود، تصریح کرد:  نیات واقفان از دیگر عرصه‌ها بایستی تدریجاً به‌سوی حوزه سلامت  گرایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌های عام‌المنفعه بهداشتی و درمان در گیلان نیازمند تأمین زمین است، خاطرنشان کرد: حدود ۹۴ پروژه بهداشتی در سطح استان وجود دارد که برخی از این پروژه‌ها با کمبود زمین مواجه هستند که زمین‌های اوقافی بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان نیز در این نشست، ضمن تقدیر از مدافعان سلامت در بحران کرونا، اظهار کرد: مدافعان سلامت در کل دوران به‌ویژه در بحران کرونا تلاش‌های مضاعفی را داشتند که شایسته تقدیر و تحسین هستند.

وی با بیان اینکه علم پزشکی امروزه مرهون وقف است، افزود: تاریخ نشان می‌دهد که ایران در علم پزشکی قرن‌ها جلوتر از اروپا بوده است و این نشان می‌دهد علم پزشکی و جراحی با تلاش‌های اندیشمندانی همچون ابوالقاسم زهرابی در دنیا اشاعه یافته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به ظرفیت‌های این سازمان فرهنگی در جهت خدمت به مردم، گفت: در همه شهرهای گیلان از جمله شهر لشت نشا، موقوفات بسیار زیادی وجود دارد که قابلیت دایر کردن  مراکز بهداشتی و درمانی استانی و حتی ملی را دارد.