سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی می توانیم باعث قطع انتقال بیماری کرونا شویم .   به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر کل بیماران […]

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی می توانیم باعث قطع انتقال بیماری کرونا شویم .

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر کل بیماران بستری در بیمارستان های استان گیلان ۸۳۴ نفر است ، گفت: تعداد ۱۱۴ نفر بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های سطح استان بستری شده اند.

وی ادامه داد: ۱۵۶نفر از بیماران در بخش icu یا بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری هستند و ۱۷ بیمار جدید در نیز در ۲۴ ساعت گذشته در این بخش بستری شده اند و تعدادبیماران بدحال بستری در بیمارستان ها ۱۷۲ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: هرچند که آمار بیماران بستری در بیمارستان ها نشان دهنده روند نزولی است اما تداوم این روند نزولی نیازمند رعایت موازین بهداشتی و دستور العمل های بهداشتی دارد.

وی افزود: به خاطر داشته باشیم مهمترین را موثر قطع زنجیره انتقال بیماری رعایت موزاین بهداشتی، دستور العمل های بهداشتی و بهداشت فردی و خودداری از حضور در دور همی ها می باشد و لازم است استفاده از وسایل حفاظت فردی و فاصله اجتماعی را مد نظر قرار دهیم و از عادی انگاری بیماری به طور جدی اجتناب کنیم.