سخنگوی علوم پزشکی گیلان، ارائه برخی از خدمات عمومی در آینده را منوط به واکسینه شدن دانست و گفت: کلیه واکسن های موجود قبلا آزمایشات بالینی را پشت سر گذاشته اند و در مقابل بیماری کووید ایمنی نسبی ایجاد می کنند. دکتر فردین مهرابیان با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون همه افراد تاکید […]

 

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، ارائه برخی از خدمات عمومی در آینده را منوط به واکسینه شدن دانست و گفت: کلیه واکسن های موجود قبلا آزمایشات بالینی را پشت سر گذاشته اند و در مقابل بیماری کووید ایمنی نسبی ایجاد می کنند.

دکتر فردین مهرابیان با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون همه افراد تاکید دارد، اظهار کرد: همه مردم باید واکسینه شوند، زیرا عدم واکسینه شدن و نداشتن کارت واکسن مشکلاتی را برای آنان ایجاد می کند.

وی ارائه برخی از خدمات عمومی در آینده را منوط به واکسینه شدن دانست و افزود: واکسن نزدن علاوه بر اینکه سلامت خود فرد و خانواده او را تهدید می کند، زمینه به خطر افتادن سلامت عمومی را فراهم می سازد

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به مردم توصیه کرد طبق گروه های سنتی اعلام شده اقدام به تزریق واکسن کنند و گفت: واکسن خطرناک نیست، زیرا کلیه واکسن های موجود قبلا آزمایشات بالینی را پشت سر گذاشته اند و در مقابل بیماری کووید ایمنی نسبی ایجاد می کنند.

مهرابیان، با بیان اینکه همه واکسن های کرونا سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند، ادامه داد: واکسن ایمنی بدن را در مقابل کرونا افزایش می دهد و افرادی که واکسن می زنند، در صورت ابتلا، نوع خفیف بیماری را می گیرد؛ آمارها نیز نشان می دهد مرگ و میر و شدت بیماری در افرادی که واکسن نزده اند، بیشتر از واکسن زده هاست.

وی واکسن کرونا را همچون واکسن آنفلوانزا دانست و تصریح کرد: افراد بعد از تزریق واکسن آنفلوانزا نیز در صورت ابتلا، علائم کمتری را بروز می دهند و بیماری آنان خفیف تر است.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۸۷ بیمار جدید کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۰۰ بیماری کرونایی بستری داریم که ۷۶ نفر در بخش های مراقبت های ویژه و ۸۶ نفر باحال هستند