«عدالت»، بزرگ‌ترین شاخص امام علی (ع) است سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت امام علی علیه‌السلام، روز تکریم مقام مرد و پدر، گفت: عدالت، بزرگ‌ترین شاخص آن بزرگ‌مرد است که در مسند امامت و ولایت، هیچ‌گاه از آن عدول نکرد و همواره پیروان خود را به این امر […]

«عدالت»، بزرگ‌ترین شاخص امام علی (ع) است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت امام علی علیه‌السلام، روز تکریم مقام مرد و پدر، گفت: عدالت، بزرگ‌ترین شاخص آن بزرگ‌مرد است که در مسند امامت و ولایت، هیچ‌گاه از آن عدول نکرد و همواره پیروان خود را به این امر الهی فرا خواند.

به گزارش نگاه شمال ؛ دکتر محمدتقی آشوبی – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی فرارسیدن میلاد مولود کعبه، حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام و همچنین روز تکریم مقام پدر و مرد را تبریک گفت.
در متن پیام آمده است؛
حقّ علیٍّ علی هذه الامّة کحقّ الوالد علی ولده.
حقّ علی بر این امّت همچون حقّ پدر است بر فرزندش. “پیامبر اکرم صلوات‌الله‌علیه”
۱۳ رجب‌المرجب، طلوع خورشید زندگی بزرگ‌مرد اسوه پاکی، فتوت و عدالت است که ولادتش در کعبه و شهادتش در مسجد بود . امام علی علیه‌السلام ، آغازگر امامت و مظهر عدالت و خداپرستی و تربیت‌یافته در مکتب نبوت است که با سلوک، گفتار، رفتار و منش خویش، دل‌های تشنه حقیقت را از چشمه لایزال الهی سیراب ساخته است.
حضرت علی علیه‌السلام یاور راستین و همیشگی پیامبر گرامی اسلام در ترویج و گسترش دین مبین اسلام و ارزش‌های الهی و توحیدی آن نقش بسزایی داشته و عدالت، بزرگ‌ترین شاخص آن بزرگ‌مرد است که در مسند امامت و ولایت، هیچ‌گاه از آن عدول نکرد و همواره پیروان خود را به این امر الهی فرا خواند.
این‌جانب، فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت مولود کعبه، امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام و روز تکریم مقام پدر و مرد را به عموم هم‌وطنان به‌ویژه دانشگاهیان علوم پزشکی گیلان، تبریک عرض می‌کنم.
امید است با استعانت از خداوند منان، با سرلوحه قرار دادن منش و سیرت زندگانی امیر مؤمنان(ع) در تمامی ابعاد زندگی، در خدمتگزاری به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کوشا باشیم.
دکتر محمدتقی آشوبی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان