به گزارش نگاه شمال و به نقل از  لنگرخبر، یکی از دغدغه‌های چند سال گذشته اهالی خیابان آزموده، وضعیت بد جاده و کانال این خیابان بود که جزو مطالبات همیشگی اهالی این منطقه از شورای شهر و شهرداری و دیگر مسؤولین بود. 🔹کانالی که در این خیابان وجود دارد از گذشته‌های دور و در زمانی […]

به گزارش نگاه شمال و به نقل از  لنگرخبر، یکی از دغدغه‌های چند سال گذشته اهالی خیابان آزموده، وضعیت بد جاده و کانال این خیابان بود که جزو مطالبات همیشگی اهالی این منطقه از شورای شهر و شهرداری و دیگر مسؤولین بود.

🔹کانالی که در این خیابان وجود دارد از گذشته‌های دور و در زمانی که در آن مناطق منازل مسکونی احداث نشده بود به عنوان منبع تغذیه برای مزارع کشاورزی بود که طبق گفته افراد قدیمی به تالاب کیاکلایه نیز متصل بود ولی در ادامه و با توسعه شهری و واگذاری تالاب به برخی سازمان‌ها و احداث بیمارستان و غیره و بخشی که امروز به عنوان کانال آزموده معروف است بدون اتصال به رودخانه یا تالاب راکد باقی ماند و بعضا برای شهروندان و اهالی منطقه با وجود گیاه مهاجم سنبل آبی خطرناک نیز بود.

🔹علی رغم اینکه اهالی این منطقه از شهرداری و شورا درخواست حل این مشکل را داشتند ولی این کانال آب مربوط به آب منطقه‌ای است و صاحب سند آن است و هر گونه عملیات در این کار باید با مجوز آب منطقه‌ای انجام شود ولی با توجه به دغدغه شهروندان، شهرداری و شورای شهر طی چند سال اخیر جلسات مختلفی را با آب منطقه‌ای شهرستان و استان برگزار کرد تا وضعیت این کانال مشخص شود که در زیباسازی آن منطقه و کاهش خطر و تصادفات و غیره که از دغدغه‌ها و مشکلات اهالی منطقه است نیز موثر خواهد بود.

🔸علی شفیعی با اشاره به آخرین وضعیت خیابان آزموده اظهار کرد: طی پیگیری‌های انجام شده شهرداری و شورا با آب منطقه‌ای گیلان، مقرر شد تا زمین و محدوده کانال آزموده در اختیار شهرداری به صورت اجاره‌ای یا دایمی قرار گیرد و شهرداری نیز اقدامات اجرایی در این محدوده را انجام دهد.

🔸سرپرست شهرداری لنگرود با بیان اینکه منتظر اعلام نتیجه از سوی آب منطقه‌ای گیلان هستیم و طرح پیشنهادی عام المنفعه را نیز ارایه کرده ایم، گفت: در طرح پیشنهادی لوله‌گذاری داخل کانال و پوشیده کردن کانال، احداث فضای سبز، مبلمان شهری، پیست دوچرخه سواری، روشنایی معابر، پیاده راه، آلاچیق و غیره در نظر گرفته شده که هم برای سلامت و ورزش پیش بینی شده است.

🔸وی با بیان اینکه با اجرای این طرح وجهه خاصی به آن منطقه خواهد داد که از نظر گردشگری نیز مثمرثمر خواهد بود، افزود: طرح پیشنهادی برای اجرای پروژه در مکان و محدوده مشخص شده که در اختیار و تملک آب منطقه‌ای گیلان است بلافاصله پس از اخذ مجوز استان قابل اجرا است و این آمادگی توسط شهرداری وجود دارد.