سرپرست فرمانداری رشت در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر، خبر داد؛ برگزاری مردم محور جشن‌های گرامیداشت دهه فجر سرپرست فرمانداری رشت با تبریک فرارسیدن چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی، گفت: با توجه به ماهیت مردمی جشن‌های بزرگداشت دهه فجر، اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی سهم عمده ای در برگزاری مراسم دهه فجر امسال […]

سرپرست فرمانداری رشت در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر، خبر داد؛

برگزاری مردم محور جشن‌های گرامیداشت دهه فجر

سرپرست فرمانداری رشت با تبریک فرارسیدن چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی، گفت: با توجه به ماهیت مردمی جشن‌های بزرگداشت دهه فجر، اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی سهم عمده ای در برگزاری مراسم دهه فجر امسال خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر با تاکید بر حرکت مقتدرانه و رو به جلو انقلاب اسلامی، گفت: خون هزاران شهیدی که در راه به ثمر نشستن و دفاع از انقلاب اسلامی بر زمین ریخته شد‌، ضامن استمرار و پویایی این نظام الهی است.

وی با ذکر این نکته که تمامی آنان که می‌خواستند مسیر انقلاب را عوض کنند شکست خوردند، اظهار داشت: ما به عنوان کارگزاران نظام ضمن تبیین اهداف انقلاب اسلامی و وظیفه داریم نقش و جایگاه بی‌بدیل این نظام الهی را در تقابل با استکبار و صهیونیسم جهانی برای نسل جدید روشن سازیم.

 امام پناهی با تاکید بر اینکه نگاه دولت مردمی ایران قوی تکیه بر داشته‌های داخلی است، افزود‌: شعار ما می‌توانیم از اساسی‌ترین اعتقاداتی است که امام راحل در ملت ما ایجاد کرد.

 سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به حضور مشتاقانه و داوطلبانه مردم در تمامی مناسبت های انقلاب اسلامی، گفت‌: همانند حضور یکپارچه مردم در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی و تشییع پیکر پاک ۸ شهید گمنام در روز شهادت فاطمه زهرا (س)، جشن های دهه فجر امسال مردم محور برگزار خواهد شد.

 وی با تاکید بر تلاش دشمنان برای به انحراف کشاندن انقلاب از مسیر اصلی خود،گفت: وصیت نامه خمینی کبیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری دو رکن مهم در صیانت از نظام مقدس اسلامی ایران هستند.

 امام پناهی با بیان اینکه اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی سبب مشارکت بیش از پیش مردم در جشن های بزرگداشت پیروزی انقلاب خواهد بود، افزود: از ظرفیت مساجد، پایگاه های بسیج، شوراهای اسلامی، دهیاری‌ها و شهرداران برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن های انقلاب و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی استفاده خواهد شد.

 سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر ضرورت حضور مسئولین در بین مردم، اظهار داشت: در ایام دهه فجر امسال با برقراری میز خدمت در سطح مساجد شهر رشت و مراسم نماز جمعه بخش‌های تابع شاهد حضور پررنگ مسئولین و مدیران در بین مردم خواهیم بود.

 وی با اشاره به اهمیت دیدار و سرکشی از خانواده شهدا عنوان کرد: خانواده های شهدای بر گردن همه ما حق دارند و همیشه عمده تقاضای آن عزیزان در جهت خواسته‌های عمومی و محل محور است.

دکتر امام پناهی با اشاره به اهمیت ابعاد فرهنگی و تمدن‌ساز انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: داشتن نظامی مبتنی بر آرمان‌های عدالت خواهانه اسلامی آرزوی بسیاری از ملل ستم دیده است و برگزاری شکوهمند جشن‌های ایام الله دهه فجر سپاسگزاری از داشتن این نعمت الهی است