سرپرست فرمانداری لاهیجان در این جلسه گفت: براساس تفاهم نامه وزارت کشور با سازمان بیمه سلامت ایران ساکنان مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار شهرستان به صورت رایگان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می‌گیرند تا پهنه بهره مندی این مناطق از خدمات رایگان بیمه سلامت به ۱۰۰درصد برسد. وی گفت:برای اجرای بهتر و فراگیر این […]

سرپرست فرمانداری لاهیجان در این جلسه گفت: براساس تفاهم نامه وزارت کشور با سازمان بیمه سلامت ایران ساکنان مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار شهرستان به صورت رایگان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می‌گیرند تا پهنه بهره مندی این مناطق از خدمات رایگان بیمه سلامت به ۱۰۰درصد برسد.

وی گفت:برای اجرای بهتر و فراگیر این طرح ملی از خانه های هلال ، بهزیستی و در صورت ضرورت از پایگاه های مقاومت بسیج استفاده خواهد شد.

براتی درادامه افزود:در طرح بیمه سلامت مناطق کم برخوردار، خانوارها و افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای با وارد کردن شماره ملی به سامانه بیمه سلامت، می‌توانند از درمان رایگان بهره‌مند شوند.
وی اظهارداشت: این طرح یکی از برنامه‌های توسعه نظام سلامت در دولت سیزدهم است و هدف آن برخورداری کامل همه افراد جامعه از خدمات بیمه سلامت است.

براتی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح امکان بهره مندی خانوارهای زیرپوشش از طریق نظام ارجاع و پزشک خانواده فراهم می‌شود و در پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها و کاهش هزینه ها درمان موثر خواهد بود.

وی اظهار داشت: برای اجرای این برنامه کارگروهی به عنوان کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی شامل هفت عضو از بیمه سلامت، فرمانداری، شبکه بهداشت، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام، بهزیستی و جمعیت هلال احمر شهرستان تشکیل شده است.