سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جلسه شورای اداری شهرداری سرعت بخشیدن به پروژه‌های آسفالت، احداث پارکهای محله‌ای در مناطق، پروژه‌های سرمایه‌گذاری و زیباسازی شهر را خواستار شد به گزارش  نگاه شمال؛  سید امیر حسین علوی شهردار رشت عصر روز سه‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای اداری که با حضور رضا عاشری عضو […]

سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جلسه شورای اداری شهرداری سرعت بخشیدن به پروژه‌های آسفالت، احداث پارکهای محله‌ای در مناطق، پروژه‌های سرمایه‌گذاری و زیباسازی شهر را خواستار شد

به گزارش  نگاه شمال؛  سید امیر حسین علوی شهردار رشت عصر روز سه‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای اداری که با حضور رضا عاشری عضو شورای اسلامی شهر رشت، معاونین، رؤسای سازمانها و مدیران شهرداری رشت برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن روز شهرداریها به تمام حاضران در جلسه اظهار داشت: باید کمک کنیم تا اتحاد و انسجام درون سازمانی تقویت شود، زیرا بدون این اتحاد و با وجود هجمه‌هایی که دائما به سوی شهرداری روانه می‌شود، تمام خدمات این نهاد به شکل غیرکارشناسی تحت الشعاع قرار می‌گیرد.
شهردار رشت ضمن استقبال از انتقادات سازنده مردم و شهروندان تصریح کرد: قصد ندارم بعد از این در مقابل تحلیل‌ها و قضاوت های نادرستی که در مورد شهرداری و مدیریت آن بیان می‌شود، سکوت کنم.
سید امیر حسین علوی با بیان اینکه برخی اتفاقات اصل قداست و خدمتگذاری شهرداری رشت را هدف قرار داده و قصد زیر سوال بردن آن را دارد، اذعان کرد: نگاه به درون داشتن و اصلاح عملکردها باید در دستور کار همه ما در شهرداری رشت قرار بگیرد تا فضا به سمتی نرود که ایرادی بر کارکردهای ما وارد شود.
وی جلوگیری از بروز خطا و برخورد با اقدامات نادرست حتی‌المقدور در مجموعه شهرداری را خواستار شد و ابراز داشت: با توجه به سرمایه‌های انسانی موجود، اعتقاد دارم، توان لازم برای کار در همه مدیران شهرداری رشت وجود دارد.
شهردار رشت با تاکید بر اینکه شهرداری به منابع کلان بیشتری برای انجام پروژه‌های بزرگتر نیاز دارد، تصریح کرد: باید همه ما به گونه‌ای رفتار و عمل کنیم تا این پیام مهم از طرف همه مدیران استانی و نمایندگان به عنوان خواسته‌‌ مهم شهر رشت دریافت شود.
علوی با اذعان به اینکه نباید در سیستم شهرداری دغدغه مالی وجود داشته باشد، یادآور شد: برای مناطق پنجگانه شهرداری رشت امروز حجم وسیعی از کارها و پروژه‌ها تعریف شده است و در رویکرد جدید مناطق به شدت درگیر موضوعات کلی سطح شهر هستند.
وی تعیین تکلیف میزان پرداخت حقوق و دستمزد پرسنلی توسط معاونت مالی و حقوقی را خواستار شد و گفت: شهرداری رشت در حوزه ارائه خدمات رفاهی به کارکنان خود نیز می بایست تلاش بیشتری داشته و عملکرد خوبی ارائه دهد.
شهردار رشت علاوه بر پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل، تامین اعتبارات لازم برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت و تلاش همه مناطق را امری بسیار مهم خواند و عنوان کرد: از مناطق پنجگانه شهرداری رشت انتظار داریم به اقدامات خود به خصوص در حوزه آسفالت و لکه‌گیری کوچه‌ها و معابر سرعت ببخشند. از طرفی شهرداری در حوزه زیباسازی باید برنامه‌های این بخش با سرعت بیشتری پیگیری و اجرایی شود.
علوی اذعان کرد: شهرداری وعده داده امسال ۱۰ پارک را در سطح شهر احداث کند، بنابراین از مناطق انتظار داریم روند احداث پارکهای محله‌ای را سرعت بدهند.
وی اظهار داشت: لایروبی تالاب عینک و احداث پل چوبی باید هر چه سریعتر شروع شود تا در کنار خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان، اعتماد لازم نسبت به شهرداری جلب شود.
شهردار رشت با اشاره به برنامه دقیق شهرداری در باب نوسازی ماشین‌ آلات لجستیکی و اسقاط ماشین‌ آلات فرسوده، بیان داشت: توان لجستیکی شهرداری چه در بخش ماشین‌ آلات سبک و چه در بخش ماشین‌ آلات سنگین باید تقویت شود.
علوی در پایان از همه مدیران و روسای سازمانها بابت تلاشها و زحماتشان و همچنین مسئولیت سنگینی که بر گردنشان است تشکر و قدردانی کرد.