شمار مصدومان چهارشنبه سوزی گیلان به ۴۲ تن افزایش یافت! به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آخرین چهارشنبه سال ۱۴۰۰ در استان گیلان با تمام دلهره و ترسی که داشت، گذشت؛ شبی که هیجانات کنترل نشده در آن با آتش‌بازی‌های غیرمتعارفش، بیش از ۴۰ مصدوم برجای گذاشت. امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در […]

شمار مصدومان چهارشنبه سوزی گیلان به ۴۲ تن افزایش یافت!

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آخرین چهارشنبه سال ۱۴۰۰ در استان گیلان با تمام دلهره و ترسی که داشت، گذشت؛ شبی که هیجانات کنترل نشده در آن با آتش‌بازی‌های غیرمتعارفش، بیش از ۴۰ مصدوم برجای گذاشت.

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تائید ۴۲ مصدوم در گیلان در اثر آتش‌بازی‌های شب چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: درمجموع تا حدود نیمه‌شب روز گذشته ۲۹ مرد و ۱۳ زن در استان دچار سوانح و حوادث شدند.

 

دکتر پیمان اسدی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تشریح جزئیات حوادث شب گذشته، اظهار کرد: از بین مصدومان شب گذشته ۳۶ تن در بیمارستان‌های استان بستری و ۶ تن نیز توسط عوامل اورژانس، مداوا و درمان شدند.

به گفته اورژانس گیلان، آتش‌بازی‌های شب چهارشنبه استان فوتی نداشته اما ۲۰ نفر دچار سوختگی، ۱۳ تن دچار بریدگی و خراشیدگی عضو، هفت تن دچار تروما، یک‌تن آسیب به چشم و یک‌تن دیگر نیز دچار تنش عصبی شد.

به‌جز ۱۲ تنی که در شهرستان رشت شب گذشته در اثر آتش‌بازی‌های هیجانی شب چهارشنبه آخر سال دچار سوانح شده بودند، خبرنگار فارس در رودبار از بروز هفت سانحه، تالش با دو سانحه، رضوانشهر با سه سانحه، ماسال با سه سانحه، فومن با یک سانحه، منجیل با سه سانحه و همچنین رودسر با سه سانحه دیشب را سپری کردند.

دکتر مبین، رئیس مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت پیش‌تر اعلام کرده بود که ۷۵ درصد مراجعه‌کنندگان حادثه‌دیده شب چهارشنبه آخر سال بیان می‌کنند به‌عنوان تماشاگر یا عابر در حال گذشتن از مسیر بوده‌اند که دچار آسیب‌های شدید سوختگی یا آسیب چشمی شده‌اند.

بر اساس مطالعات انجام‌شده، فقط دو درصد از افرادی که دچار صدمه می‌شوند افرادی هستند که هدفشان کسب درآمد از راه فروش مواد محترقه است و ۹۸ درصد مصدومان افرادی هستند که نظاره‌گر و یا در حال آتش‌بازی بوده‌اند.

به گزارش  نگاه شمال و به نقل از فارس، سال گذشته یک‌تن در آتش‌بازی‌های شب چهارشنبه سال فوت کرده و ۳۰ تن نیز مصدوم و به‌صورت سرپایی مداوا شدند