عوارض نوسازی به عنوان درآمد پایدار شهرداری، برابر قانون در امور عمرانی و زیرساخت‌های شهری هزینه می‌شود و پرداخت به موقع آن از سوی شهروندان، توان شهرداری‌ها را در اجرای طرح‌های عمرانی افزایش می‌دهد.   شهردار بندرانزلی گفت: شهرداری برای پرداخت سالیانه عوارض نوسازی، علاوه بر جایزه ۱۰ درصد تخفیف، به پنج هزار نفر از شهروندان خوش حساب، بیمه آتش‌سوزی ساختمان تا سقف یک […]

 

عوارض نوسازی به عنوان درآمد پایدار شهرداری، برابر قانون در امور عمرانی و زیرساخت‌های شهری هزینه می‌شود و پرداخت به موقع آن از سوی شهروندان، توان شهرداری‌ها را در اجرای طرح‌های عمرانی افزایش می‌دهد.

 

شهردار بندرانزلی گفت: شهرداری برای پرداخت سالیانه عوارض نوسازی، علاوه بر جایزه ۱۰ درصد تخفیف، به پنج هزار نفر از شهروندان خوش حساب، بیمه آتش‌سوزی ساختمان تا سقف یک میلیارد ریال اعطا می‌کند.

به گزارش نگاه شمال و به نقل  از خبرگزاری ایمنا مهدی خلیلی شهردار  بندر انزلی  گفت : عوارض نوسازی و عمران شهری، باید هرساله توسط مالکان خانه‌ها و مغازه‌ها به شهرداری پرداخت شود اما تعدادی از شهروندان آن را به موقع پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: عوارض نوسازی به عنوان درآمد پایدار شهرداری، برابر قانون در امور عمرانی و زیرساخت‌های شهری هزینه می‌شود و پرداخت به موقع آن از سوی شهروندان، توان شهرداری‌ها را در اجرای طرح‌های عمرانی افزایش می‌دهد.

شهردار بندرانزلی با بیان اینکه مدیریت شهری برای تشویق شهروندان هرساله طرح تخفیف پرداخت عوارض را اعمال می‌کند، خاطرنشان کرد: شهرداری برای پرداخت سالیانه عوارض نوسازی، علاوه بر جایزه ۱۰ درصد تخفیف، به پنج هزار نفر از شهروندان خوش حساب، بیمه آتش‌سوزی ساختمان تا سقف یک میلیارد ریال اعطا می‌کند.

خلیلی گفت: با توجه به اینکه یکی از مدارک لازم برای هرگونه انتقال سند، پرداخت کامل عوارض شهری است و در زمان فروش ملک باید نسبت به تسویه حساب کامل آن اقدام شود، لذا به شهروندان توصیه می‌شود؛ برای جلوگیری از انباشت هزینه و جریمه دیرکرد، با پرداخت به موقع عوارض، از طرح تخفیف سالیانه شهرداری نیز بهره‌مند شوند.

به گزارش نگاه شمال ، بندرانزلی با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده است.