مراسم اختتامیه برنامه”شهر باران، شهر قرآن” با حضور سید محمد احمدی شهردار رشت در سالن سازمان اتش نشانی شهرداری رشت برگزار شد. شهردار رشت در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، به اهمیت ترویج و تبیین فرهنگ قرآنی تاکید کرد و اظهار داشت: نباید […]

مراسم اختتامیه برنامه”شهر باران، شهر قرآن” با حضور سید محمد احمدی شهردار رشت در سالن سازمان اتش نشانی شهرداری رشت برگزار شد.

شهردار رشت در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، به اهمیت ترویج و تبیین فرهنگ قرآنی تاکید کرد و اظهار داشت: نباید برای اقدامات فرهنگی به چشم هزینه نگاه کنیم ، بلکه این هزینه ها سرمایه گذاری برای آینده محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری امروزه علاوه بر خدمات عمرانی به عنوان یک نهاد فرهنگی و اجتماعی در ارائه خدمات فرهنگی نیز پیشتاز هستند بیان داشت: شهرداری رشت همواره در راستای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی گام برمی دارد.

احمدی با اشاره به اینکه باید همواره در زندگی با قرآن مانوس شویم، عنوان داشت: قرآن کتاب هدایت انسان ها است و برای همه نسل ها نازل شده است.

شهردار رشت همچنین به توزیع عادلانه خدمت واقدامات فرهنگی در محلات مختلف به ویژه محلات کم برخوردار اشاره کرد و یادآور شد: با ترویج فرهنگ قرآنی می توان از بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.

احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت نیز در این مراسم از قرآن به عنوان نور و برکت از جانب خداوند یاد کرد و اظهار داشت: قرآن یک کتاب جامع است و برکات زیادی در زندگی انسان دارد.

رمضانپور با اشاره به اینکه فواید و آثار همه کتب علمی دنیا در قرآن نهفته است، بیان کرد: باید با فرهنگ قرآنی آشنا شویم و در زندگی به قرآن تمسک جوییم.

رئیس شورای اسلامی رشت قرآن را ناجی جامعه به ویژه جوانان دانست و با اشاره به اینکه قرآن تنها چیزی است که می تواند جوانان را از شبیخون فرهنگی نجات دهد، ابراز داشت: بهترین واکسن برای حفظ جوانان از آسیب ها قرآن است و باید فرهنگ قرآنی را در میان نسل جوان ترویج دهیم.

وی با اشاره به اقدامات خوب شهرداری در راستای ترویج فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: می توان با راه اندازی خانه قرآن گام محکم تری در راستای ترویج و تبیین ارزش های اسلامی و فرهنگ قرآنی برداشت.

حجت الاسلام مهدوی مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این مراسم نیز نزول قرآن را رحمت الهی دانست و افزود: بشریت باید در قرآن تامل و تفکر کند.

در انتهای مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از قاریان برنامه ” شهرباران، شهر قرآن” و همچنین فعالان قرآنی شهرداری رشت تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است برنامه “شهر باران، شهر قرآن” در ماه مبارک رمضان به همت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار شد و ۹۰ قاری برجسته گیلانی روزانه در پیاده راه فرهنگی به ترتیل خوانی قرآن کریم پرداختند.