سید محمد احمدی شهردار رشت امروز یکشنبه (۳۰ خرداد) در مراسم آغاز به کار کاروان سلامت به مناسبت دهه کرامت که در شهرک مسکن مهر برگزار شد ضمن تبریک اعیاد پیش‌رو اظهار داشت: ما برای توسعه شاخص‌های سلامت و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شهر رشت برنامه جامعی داریم و در این راه با کلیه دستگاه‌ها […]

سید محمد احمدی شهردار رشت امروز یکشنبه (۳۰ خرداد) در مراسم آغاز به کار کاروان سلامت به مناسبت دهه کرامت که در شهرک مسکن مهر برگزار شد ضمن تبریک اعیاد پیش‌رو اظهار داشت: ما برای توسعه شاخص‌های سلامت و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شهر رشت برنامه جامعی داریم و در این راه با کلیه دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط آماده همکاری هستیم.

 

شهردار رشت عنوان کرد: قبل از هرچیز ابتدا پیروزی بزرگ مردم ایران اسلامی و مردم ولایتمدار استان گیلان در خلق حماسه ۲۸ خرداد را که موجبات ناامیدی و یأس دشمنان نظام جمهوری اسلامی را فراهم کرد تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 

احمدی تصریح کرد: شهرداری‌ها بر اساس قوانین و مقررات، خدمات بسیار متنوعی را به شهروندان ارائه می‌دهند و می‌توان گفت از حیث گستردگی کار، دستگاهی منحصربه‌فرد در سطح کشور محسوب می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه تحقق برنامه‌های عمران و آبادانی نخستین مطالبه مردم و شهروندان از شهرداری‌هاست تصریح کرد: تلاش برای انجام اقدامات زیربنایی با هدف سهولت جهت تردد شهروندان و ایجاد آرامش و رفاه از دیگر مقولاتی است که شهرداری در آن حیطه مسئولیت خطیری بر عهده دارد.

 

شهردار رشت توسعه متوازن را هدفی که شهرداری در کنار انجام سایر اقدامات و وظایف خود به آن توجه ویژه‌ای دارد خواند و گفت: بدون شک اگر از یکسری شاخص‌هایی که می‌تواند بحث توسعه‌یافتگی را به پیش ببرد نظیر مؤلفه سلامت و مقابله با آسیب‌های اجتماعی غافل شویم لطمات جبران‌ناپذیری به اجتماع وارد می‌شود.

 

احمدی با تاکید بر اینکه شهرداری رشت علاوه بر اقدامات عمرانی و آبادانی در بحث توسعه شاخص‌های سلامت و مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیز برنامه‌ریزی کرده و آن را یک تکلیف برای خود می‌داند افزود: به اعتقاد من در بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی همه باید پای کار باشند.

 

وی ابراز داشت: تمام هدف ما در مجموعه شهرداری رشت این است که ارائه خدمات را در سطح ۵۵ محله‌ شهر رشت به شکل متوازن پیگیری کنیم تا خدمات به صورت متمرکز ارائه نشود.

 

شهردار رشت به بازدیدهای مستمر خود از محلات محروم شهر رشت نیز اشاره کرد و یادآور شد: گفت‌وگوی میدانی و صمیمی با اهالی محلات، برگزاری جلسات در مساجد، اولویت‌بندی و سپس برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات و کمبودهای موجود در محلات کم‌برخوردار مدتی است که به صورت ویژه در دستور کار شهرداری رشت قرار گرفته است.

 

احمدی اضافه کرد: سلامت جسم و روان و زمینه‌سازی برای آن موضوعی بسیار مهم محسوب می‌شود و شهرداری با همکاری اداراتی نظیر بهزیستی، هلال احمر، سپاه، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سایر دستگاه‌ها جمعی صمیمی و همدل را برای این امر ایجاد کرده و انصافا استان گیلان در این امر پیشرو است.

 

وی در پایان از مشارکت دستگاه های متولی در راستای برگزاری طرح «کاروان سلامت» قدردانی و خاطرنشان کرد: شهرداری تلاش می‌کند خدمات خوبی در حوزه حفظ و تقویت سلامت جسم و روان ارائه دهد و در این راه با تمام دستگاه‌ها و نهادهای متولی همکاری سازنده برقرار می‌کند.

 

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، ویزیت رایگان، ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی و مشاوره رایگان در محلات رشت برنامه‌ جدید شهرداری با همکاری دستگاه‌های ذیربط در جهت سلامت جسم و روان و ارتقاء شاخص‌های بهداشتی محسوب می‌شود و روند آن هم به مناسبت دهه کرامت از مسکن مهر رشت شروع شده است .