امیدوارم با تسهیل فرایند صدور پروانه های ساختمانی شاهد رونق هر چه بیشتر ساخت و ساز و توسعه شهر در آینده ای نزدیک باشیم.

شهردار رشت عنوان کرد؛ رشد ۷۰ درصدی صدور پروانه های ساختمانی در سال جاری

سید محمد احمدی با اشاره به رشد ۷۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در ۱۱ ماه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه سال جاری، هزار و ۴۵۷ فقره پروانه ساختمانی صادر شده است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۸۵۹ فقره بوده است.

شهردار رشت تسریع در امور و بهبود وضعیت خدمات رسانی به شهروندان را بااهمیت خواند و افزود: امیدوارم با تسهیل فرایند صدور پروانه های ساختمانی شاهد رونق هر چه بیشتر ساخت و ساز و توسعه شهر در آینده ای نزدیک باشیم.

وی با اشاره به تحقق ۹۱ درصدی بودجه در سال جاری اظهار داشت: علی رغم رشد ۱۵۰ درصدی بودجه نسبت به سال گذشته شاهد تحقق ۹۱ درصدی در سال جدید  بوده ایم که در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته رشد دوبرابری را شاهد بودیم.

شهردار رشت با بیان اینکه پیش بینی بخشی از درآمدهای بودجه سال ۹۹، از محل وام و صکوک بوده است افزود: شهرداری رشت به دلیل اینکه تعهد جدیدی را ایجاد نکند از این بخش از درآمد صرفنظر کرد.

وی با تاکید بر اینکه تحقق بودجه در قیاس با سال ۹۸ با افزایش صد در صدی مواجه بوده است بیان کرد: سیاست ها و مصوبات تشویقی شورای اسلامی شهر رشت، اصلاح تعرفه عوارضی، تشکیل کارگروه های تخصصی درآمدهای نوین در معاونت های مالی و اقتصادی مرکز و مناطق، تسهیل صدور پروانه های ساختمانی، برنامه ریزی برای وصول مطالبات شهرداری، برقراری نظام تخصیص و تلاش و زحمات همکاران شهرداری از عوامل این افزایش بوده است.

وی درباره رشد ساخت و ساز ساختمانی علی رغم افزایش تعرفه عوارضی گفت: قدرالسهم شهرداری در هزینه های ساخت و ساز نسبت به قیمت زمین و مصالح بسیار ناچیز است و این افزایش تاثیری روی تمایل و یا عدم تمایل سازنده ها برای ساخت و ساز نداشته است.

احمدی به تلاش شهرداری برای نظام مندی و شفافیت اشاره کرد و بیان داشت: خزانه‌داری یکی از واحدهایی است که شفاف‌سازی و انضباط مالی را برای شهرداری به‌همراه داشته است.

وی افزود: بیش از ۲۶۰ حساب شهرداری را در ۶۴ حساب ادغام کردیم و با این کار از عقد قراردادهای غیرضروری اجتناب شد.

وی به بدهی های شهرداری به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تعهدات شهرداری با برنامه زمانبندی و به صورت منظم پرداخت می شود. درصدد هستیم تا با تعیین تکلیف بدهی های انباشته، تعهدات جدیدی را در این زمینه ایجاد نکنیم.

وی با بیان اینکه درصدد هستیم تا بدهی های شهرداری رشت به تامین اجتماعی تعیین تکلیف شود افزود: در سال جاری ماهیانه ۱۰ میلیارد ریال از بدهی های سنواتی شهرداری رشت به تامین اجتماعی پرداخت شده است.

شهردار رشت با اشاره به بدهی شهرداری به صندوق بازنشستگی تصریح کرد: همکاران بازنشسته شهرداری به دلیل بدهی این سازمان به صندوق بازنشستگی در سالهای گذشته با مشکل جدی برای دریافت مستمری مواجه بودند که این مشکل در رایزنی با صندوق طی نشست های مشترک رفع شد.

وی با بیان اینکه ۸۶ میلیارد ریال از بدهی های شهرداری به سازمان امور مالیاتی در سال جاری پرداخت شد، افزود: دیداری که با رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای اعتراض به رویکرد اداره کل امور مالیاتی گیلان و حل مشکل بدهی سنواتی مالیاتی شهرداری داشتم منجر به اعزام تیم کارشناسی برای رسیدگی به اعتراض شهرداری رشت شد.

احمدی به پرداخت حقوق، مزایا و معوقات پرسنلی کارکنان اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه از معدود شهرداری هایی هستیم که در این بخش به روز بوده و کلیه معوقات کارکنان را پرداخت کرده ایم.

شهردار رشت به کاهش هزینه های جاری اشاره کرد و ادامه داد: در حال شناسایی قراردادهای باز و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام سنوات گذشته هستیم.

وی با اشاره به تعیین تکلیف بخش قابل توجهی از بدهی های شهرداری، گفت: با یک برنامه مناسب بخشی از بدهی ها پرداخت شده است و با یک برنامه جامع به استقبال سال ۱۴۰۰ و اجرای پروژه های کلان می رویم.